Oceniamy lidera I ligi. Po 2:0 z Chojniczanką [SONDAŻ]

Bydgoski Zawisza wygrał w Chojnicach po golach Sylwestra Patejuka i Szymona Lewickiego. Lewoskrzydłowy zespołu był najlepszym zawodnikiem na boisku - według bydgoszcz.sport.pl.

A oto nasze oceny (w skali 1 do 10)

Damian Węglarz - 6

Zastąpił lekko kontuzjowanego Łukasza Sapelę. Nie miał okazji do spektakularnych interwencji ratujących zespół. Spełnił swoje zadanie.

Krzysztof Nykiel - 6

Nastąpiła pozytywna stabilizacja w formie prawego obrońcy. To także było widać w sobotę w Chojnicach.

Piotr Stawarczyk - 6

Jeden, dwa drobne błędy, które popełnił, nie miały wpływu na poczynania zespołu w obronie.

Tomasz Wełnicki - 6

W gruncie rzeczy bardzo podobne uwagi jak w przypadku Stawarczyka. Środek obrony się w Zawiszy ustabilizował i stąd także drugi mecz z rzędu bez straty gola.

Blażo Igumanović - 7

Plus za dokładną asystę przy golu na 2:0 Lewickiego. Obrońcy z Chojnic nie wywarli presji na Czarnogórcu, a to duży błąd z ich strony, bo zagrania lewą nogą tego piłkarza są bardzo groźne

Kamil Drygas - 7

Kapitan zrobił swoje w środku pola. Miał szansę na gola, ale jego strzał w pierwszej połowie obronił Podleśny. Zaliczył w Chojnicach trzecią żółtą kartkę, podobnie jak Mica i Igumanović.

Maciej Kona - 6

Pewny punkt środka pola Zawiszy. Dobrze sobie radził przeciwko zawodnikom Chojniczanki. Też ma już trzy żółte kartki, a po czwartej czeka przymusowa przerwa w jednym meczu.

Jakub Smektała - 6

Miał kilka szybkich rajdów prawą stroną boiska. I to po jednym z nich Drygas był bliski strzelenia gola na początku meczu.

Mica - 7

Równa i efektywna gra przez cały mecz. Plus za asystę przy golu Patejuka. Aktywny także w odbiorze piłki i grze defensywnej zespołu.

Sylwester Patejuk - 8

Bardzo szybko wszedł na wysoki poziom. Strzelił już trzeciego gola, a grał 232 minuty. Akcja, po której padła pierwsza bramka, rozpoczęła się po jego świetnym dryblingu i minięciu dwóch rywali.

Szymon Lewicki - 6

Mało widoczny przez cały mecz, ale swoje zrobił. Zdobył już ósmego gola w sezonie i jest najlepszym strzelcem I ligi.

Rezerwowi:

Jakub Łukowski - 5

Był chory i dlatego nie zagrał od początku. Oddał groźny strzał, obroniony przez Podleśnego.

Kto był najlepszy w Zawiszy w meczu z Chojniczanką?