Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń 04 gra o trzecie miejsce i dla chorego bramkarza

Przed futsalistami Pogoni 04 Szczecin jeden z najważniejszych sprawdzianów w tym roku. W sobotę o godz. 15.45 zagrają w Azoty Arenie z Piastem Gliwice.
Oba zespoły są kandydatami do medali mistrzostw Polski. Zwycięzca meczu zimową przerwę spędzi na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Ale w sobotę swoje zadanie do wykonania będą mieli nie tylko podopieczni Łukasza Żebrowskiego.

Mecz jest organizowany pod hasłem "Gramy dla Krystiana". Cały dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie 22-letniego bramkarza piłkarskiej Pogoni. Krystian Rudnicki cierpi na anemię aplastyczną i na początku grudnia przeszedł przeszczep komórek macierzystych. Bilety kosztują 5 zł (całą kwotę dostanie Krystian) i można je kupować przez internet (abilet.pl) oraz przed meczem w kasach Azoty Areny. W przerwie odbędą się licytacje koszulek (m. in. Kamila Grosickiego i Pogoni). Każda zacznie się od 500 zł.

- Jestem wręcz zaszokowany, że jest taki odzew - mówi Rudnicki. - Mam wielkie wsparcie ze strony znajomych, ale też ludzi, których nie znam. Wiele osób mi pomaga, powstają różne inicjatywy. Jestem wdzięczny, bo wiele ludzi zjednoczyło się, by pomóc jednej osobie.

- To będzie lekcja odpowiedzialności i wrażliwości dla wszystkich kibiców Pogoni Szczecin. Mam nadzieję, że zdamy ją na "piątkę" - mówi dyrektor marketingu Pogoni 04 Szczecin Paweł Płuciennik (pomysłodawca akcji "Gramy dla Krystiana").Więcej o: