Primera Division. Barcelona zremisowała z Realem Sociedad

Mistrzowie Hiszpanii zremisowali na wyjeździe 1:1 z Realem Sociedad w meczu 13. kolejki ligi hiszpańskiej.

Barcelona na Anoeta nie wygrała od dziewięciu lat. W niedzielę wieczorem sztuka ta nie udała im się po raz kolejny. Co więcej, piłkarze Luisa Enrique niedzielny remis mogą uznać za wynik wyjątkowo dobry.

Real prowadził 1:0 po golu Williana Jose z 53. minuty spotkania. Sześć minut później gola strzelił Leo Messi. W 78. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę, jednak sędzia niesłusznie jej nie uznał odgwizdując spalonego. W końcówce w słupek bramki strzeżonej przez Marca Andre ter-Stegena trafił Carlos Vela.

Po 13 kolejkach rozgrywek Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo oczek na swoim koncie ma trzecia Sevilla. Obie drużyny tracą sześć punktów do prowadzącego Realu Madryt. W następnej kolejce na Camp Nou drużyna Enrique podejmie "Królewskich".