0
3
3
Celta Vigo
Bramki: Sisto 22', Aspas 32', 77' Mathieu 33' (sam.), Skład: Sergio - Mallo, Gómez, Cabral, Roncaglia - Radoja, Wass - Pione Sisto, Hernández, Bongonda - Aspas
Bramki: Pique 60', 87' Neymar 64' Skład: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Mathieu, Alba - Busquets, Andre Gomes, Rafinha - Arda, Suárez, Neymar
Mistrzowie Hiszpanii, FC Barcelona, przegrali w 7. kolejce ligi hiszpańskiej z Celtą Vigo 3:4. Podopieczni Luisa Enrique nie wykorzystali tym samym potknięcia Realu Madryt.
Barcelona stała w niedzielny wieczór przed szansą awansu na 1. pozycję w tabeli La Liga. Punkty trzeci raz z rzędu zgubił wcześniej Real, który na własnym stadionie sensacyjnie zremisował z Eibar 1:1.

Po nieco ponad dwóch kwadransach starcia w Vigo było jasne, że wywiezienie z Estadio Balaidos kompletu punktów będzie dla Barcelony zadaniem niezwykle trudnym. W 33. minucie gospodarze prowadzili już 3:0 po trafieniach Sisto, Aspasa i samobójczej bramce Mathieu. Duma Katalonii od pierwszych minut grała bardzo niedokładnie i nerwowo.

Drużyna Luisa Enrique wzięła się do gry po przerwie. Najpierw w 58. minucie bramkę po podaniu Iniesty zdobył głową Pique, a kilkadziesiąt sekund później kontaktowego gola z rzutu karnego zanotował Neymar. Gdy już wydawało się, że Katalończycy pójdą za ciosem i odwrócą losy meczu, katastrofalny błąd przytrafił się ter Stegenowi. Niemiec próbował podać piłkę nad Hernandezem, ale zrobił to zbyt lekko i trafił nią w atakującego Celty. Ten z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce obok bezradnego golkipera.

Nadzieję w serca kibiców Barcelony trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wlał ten, który wcześniej dał sygnał do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu Denisa Suareza Pique drugi raz tego dnia pokonał strzałem głową Alvareza.

Mistrzowie Hiszpanii do końca próbowali wyrównać, ale Celta skutecznie się broniła i dowiozła do ostatniego gwizdka korzystny wynik.

Po siedmiu kolejkach liderem ligi hiszpańskiej jest Atletico Madryt (15 punktów), drugi jest Real (15 pkt), trzecia Sevilla (14 pkt), a czwarta Barcelona (13 pkt).

Pamiętacie nową dziewczynę Cristiano Ronaldo? On już nie pamięta. Teraz spotyka się z kolejną [ZDJĘCIA]