Primera Division. Barcelona rozbiła Deportivo. Wilk tylko rezerwowym

Barcelona po hat tricku Lionela Messiego i samobójczym golu Sidneia wygrała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 4:0. Drużyna Luisa Enrique w tabeli traci punkt do prowadzącego Realu, choć ?Królewscy? rozegrali o jeden mecz mniej. Pomocnik Deportivo Cezary Wilk przez całe spotkanie był rezerwowym.

Gdyby 27-letni Argentyńczyk był bardziej skuteczny, zakończyłby mecz z przynajmniej pięcioma, a nie trzema golami. Strzelanie rozpoczął w 11. minucie, głową wykorzystując idealne dośrodkowanie Ivana Rakiticia. Drugiego gola strzelił jeszcze przed przerwą po akcji z Neymarem. Brazylijczyk zagrał wzdłuż bramki, piłkę przechwycił Argentyńczyk, który podciął futbolówkę nad interweniującym bramkarzem Deportivo Fabricio.

W 62. minucie Messi cieszył się z hat tricka. Goście krótko rozegrali rzut rożny. Ponownie zamieszany w bramkową akcję był Rakitić, który oddał piłkę Messiemu, a ten ruszył w pole karne i strzelił po długim rogu - nie do obrony dla Fabricio. Dla Argentyńczyka był to 19. gol w sezonie. Siedem traci do lidera klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo z Realu, który dwa trafienia dołożył w niedzielnym spotkaniu z Getafe (3:0).

Wynik tuż przed końcem meczu ustalił obrońca gospodarzy Sidnei, który po podaniu Daniego Alvesa niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej bramki.

Cały mecz ławce rezerwowych przesiedział pomocnik Deportivo Cezary Wilk.

Po wygranej Barcelona traci punkt do prowadzącego Realu, choć "Królewscy" rozegrali o jeden mecz mniej (z Sevillą).