Primera Division. Dramat Victora Valdesa

Victor Valdes doznał kontuzji w meczu FC Barcelona z Celtą Vigo. Według wstępnych diagnoz bramkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie pauzował przez sześć miesięcy.
0
Bramki: Neymar (6., 67.), Messi (30.) Kartki: Adriano, Alba - żółta Skład: Valdes (24. Pinto) - Adriano, Bartra, Mascherano, Alba - Fabregas, Song, Iniesta (46. Roberto) - Sanchez, Messi, Neymar (71. Pedro)
Celta Vigo
Kartki: Fernandez, Mallo - żółta Skład: Rodriguez - Mallo, Cabral (38. Lopez), Aurtenetxe, Jonny - Madinda, Fontas (74. Oubina), Lopez - Fernandez, Mina, Orellana (64. Bermejo)

Relacje Z czuba są fajne? Pomóż nam je robić »

Valdes doznał kontuzji w pierwszej połowie, bez kontaktu z żadnym z rywali. Bramkarz Barcelony padł na boisko w 22. minucie. Z grymasem na twarzy został zwieziony z boiska i od razu odtransportowany do szpitala. Według wstępnej diagnozy Hiszpan zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i czeka go sześciomiesięczna przerwa w treningach.

To podwójny dramat dla 32-letniego zawodnika, który od sezonu 2002/2003 niemal nieprzerwanie stał w bramce Barcelony. Po pierwsze, nie pojedzie z reprezentacją Hiszpanii na mistrzostwa świata do Brazylii, po drugie zaś, może mieć problem ze znalezieniem nowego pracodawcy. Kontrakt z Barceloną wygasa po sezonie i Valdes będzie musiał sam wrócić do formy po kontuzji.

Mało brakowało, a Barcelona musiałaby zakończyć mecz z zawodnikiem z pola w roli bramkarza. W 76. minucie rezerwowy Manuel Pinto wpadł z rozpędu na słupek. Ostatecznie był jednak w stanie dokończyć spotkanie.

Pewna wygrana Barcelony

Barcelona pewnie pokonała Celtę 3:0 po bramkach Neymara w 6. i 67. minucie oraz Messiego w 30. Po tym spotkaniu mistrzowie Hiszpanii mają 72 punkty w tabeli Primera Division.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone