Primera Division. Valdes nie zagra do końca roku

Bramkarz FC Barcelony Victor Valdes podczas towarzyskiego spotkania reprezentacji Hiszpanii z RPA (0:1) doznał kontuzji naderwania mięśnia brzuchatego w prawej łydce.

W pierwszej połowie spotkania w Johannesburgu pomiędzy słupkami w bramce Hiszpanii stał Iker Casillas. Po przerwie zastąpił go Valdes, który jednak nie dotrwał do końca spotkania. Bramkarz Barcelony poprosił z powodu kontuzji o zmianę w 75. minucie meczu, a jego miejsce zajął Pepe Reina.

W środę Valdes przeszedł szczegółowe badania w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Służby medyczne FC Barcelony potwierdziły, że podstawowy bramkarz "Dumy Katalonii" naderwał mięsień brzuchaty w prawej łydce. Bramkarza katalońskiego klubu czeka 6-tygodniowa przerwa w grze. Oznacza to, że bramkarz Barcy nie zagra już do końca 2013 roku. Valdes opuści więc co najmniej dziewięć spotkań.

To niejedyne osłabienie Barcelony. Leo Messi podczas meczu w 13. kolejce Primera Division z Betisem Sevilla naderwał mięsień dwugłowy lewej nogi i także będzie pauzował przez najbliższe 6-8 tygodni.

Z urazami zmagają się również Xavi Hernandez i Cristian Tello. Xavi nadwyrężył mięśnie tylne uda w lewej nodze, a Cristian Tello skręcił jedno z więzadeł stawu skokowego. Obaj piłkarze trenują indywidualnie i nie wiadomo, czy będą do dyspozycji Gerardo Martino podczas najbliższej kolejki spotkań Primera Division, w której FC Barcelona zmierzy się z Granadą.