Primera Division. Wygrana mistrzowskiej Barcelony

Barcelona pokonała w meczu wyjazdowym Atletico Madryt 2:1. Na jej nieszczęście kolejnej kontuzji doznał Lionel Messi, który nie dokończył spotkania.

Po sobotnim remisie Realu Madryt z Espanyolem Barcelona miała przed meczem z Atletico zapewniony tytuł mistrza Hiszpanii. I w meczu w Madrycie to było widać. Spotkanie nie należało do porywających. O pierwszej połowie w zasadzie nie ma co wspominać.

Lepiej było po zmianie stron. W 51. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gabi świetnie podał do Falcao, który jeszcze lepiej akcję wykończył. Uderzeniem czubkiem buta pokonał Pinto. Barcelona wyrównała w 72. minucie. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Sanchez i Fabregas. Ostatecznie do siatki trafił ten pierwszy.

W 80. minucie to już goście prowadzili. Z pola karnego niecelnie uderzył Tello, ale piłkę przeciął Gabi i trafił do własnej siatki. Atletico do końca spotkania nie było w stanie już nic zrobić.

Barcelona wygrała, zdobyła mistrzostwo, ale są też złe wieści. Kolejnej kontuzji w ostatnich kilku tygodniach doznał Lionel Messi. Argentyńczyk przedwcześnie opuścił boisku i Katalończycy kończyli mecz w dziesiątkę. Trener już wcześniej wykorzystał limit zmian.