Liga Mistrzów. Kontuzja Messiego. Nie zagra w rewanżu?

Napastnik FC Barcelony Lionel Messi doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy ćwierćfinałowego meczu z Paris Saint-Germain (2:2). Argentyńczyk został zmieniony w przerwie przez Cesca Fabregasa. Według serwisu internetowego katalońskiej gazety ?Sport? czeka go trzytygodniowa przerwa i nie zagra w rewanżu za tydzień.

Messi kontuzji doznał bez kontaktu z jakimkolwiek rywalem. Pod koniec pierwszej połowy podszedł do linii bocznej i zaczął trzymać się za udo w okolicy kolana, na którym widać było rozcięcie. Najlepszy piłkarz świata musiał zostać zmieniony. Barcelona na Twitterze szybko wydała oficjalne oświadczenie: "Messi doznał kontuzji ścięgna prawego uda. W środę przejdzie odpowiednie badania, które wykażą, jak groźny jest ten uraz".

Po meczu katalońskie media przekazały niepokojące informacje. "Sport" napisał w pomeczowej relacji, że napastnika czeka trzytygodniowa przerwa i nie zagra w rewanżu. Te wiadomości nie są jednak oficjalnie potwierdzone.

Zanim nabawił się kontuzji Argentyńczyk pokazał swoją klasę. W 38. minucie strzelił swojego ósmego gola w tej edycji LM. Wykorzystał świetne podanie Daniego Alvesa i bez problemów pokonał Sirigu.

Katalońskie media podają, że dłuższa przerwa czeka również Javiera Mascherano. Argentyńczyk naderwał mięsień prawej nogi po zderzeniu z Jordim Albą. Ma pauzować przez sześć tygodni.

Czytaj relację z meczu PSG - FC Barcelona ?