Primera Division. Barcelona pokonała Atletico i uciekła Realowi na 13 punktów

Barcelona pokonała wicelidera Primera Division 4:1 i powiększyła przewagę w tabeli do dziewięciu punktów. Trzeci Real traci do Katalończyków już 13 oczek. Znów dwa razy do siatki rywali trafił Leo Messi.

Zobacz bramki z meczu Barcelony na Zczuba.tv

W pierwszych dwóch kwadransach Barcelona nie miała ani jednej klarownej okazji na strzelenie bramki. Falcao przy drugiej sytuacji okazał się jednak bezbłędny. Napastnik gości dostał piłkę na środku boiska, zdecydowanie wygrał pojedynek biegowy z Sergio Busquetsem i podcinką nad Valdesem otworzył wynik spotkania.

Barcelona odrobiła straty pięć minut później. Adriano złamał akcję do środka i z narożnika pola karnego uderzył w okienko bramki rywali. Piłka odbiła się od poprzeczki i Courtois musiał wyjmować ją z siatki.

Od tego momentu do przerwy Barcelona niemal nie schodziła z połowy rywala. W 45 minucie gospodarze uderzyli po raz drugi. W zamieszaniu pod bramką Atletico piłka trafiła pod nogi Busquetsa, który wziął na zamach obrońcę i bramkarza i skierował piłkę do bramki. Zawodnik Barcelony zrehabilitował się tym samym za przegranie pojedynku biegowego z Falcao przy pierwszej bramce.

Po przerwie Atletico już nie istniało. W 57 minucie gości dobił Leo Messi, który mierzonym strzałem zza pola karnego pokonał Courtoisa. Messi, który w tym sezonie Primera Division nie zakończył spotkania z jedną bramką na koncie, trafił do siatki po raz drugi w 88 minucie. Argentyńczyk wykorzystał bezmyślność Godina, który próbował we własnym polu karnym zagrać do partnera piętą. Messi przechwycił piłkę i przerzucił ją nad bramkarzem.

Barcelona po 16 kolejkach ma aż 46 punktów. Leo Messi z 25 bramkami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Falcao uzbierał 17 goli, a Cristiano Ronaldo trafiał do siatki 14-krotnie.