Skład:Valdes - Montoya, Pique, Puyol (75. Bartra), Alba - Xavi, Song, Iniesta - Pedro (78. Fabregas), Messi, Villa (64. Tello)
Bramki:Montanes (24.)
Kartki:Zuculini - żółta
Skład:Roberto - Goni, Pinter, Alvaro Gonzalez, Paredes - Zuculini (57. Wilchez), Movilla - Rodriguez (73. Postiga), Apono, Montanes - Aranda (81. Babović)
Barcelona pokonała na własnym boisku Real Saragossa 3:1. Leo Messi strzelił kolejne dwa gole i do rekordu Gerda Muellera (85 zdobytych bramek w jednym roku) brakuje mu już tylko siedmiu trafień.
To nie był kolejny mecz, w którym Barcelona na każdym kroku wykazywała własną wyższość. Często wyglądało to jednak tak, jakby Katalończycy wiedzieli, że muszą wygrać i oszczędzali siły na inne spotkania.

Messi pierwszego gola strzelić mógł tuż po rozpoczęciu meczu, ale wtedy jeszcze spudłował. Nie pomylił się w 16. min, gdy dostał dobre podanie od Jordiego Alby.

Osiem minut później wyrównał Montanes, po którego uderzeniu piłka odbijała się od nóg graczy Barcelony. Goście odważnie kontrowali i nie przyjechali na mecz z wicemistrzami po najniższy wymiar kary.

12 min później Messi za łatwo minął jednak trzech rywali w polu karnym, wycofał do Songa, a ten wpakował piłkę do bramki.

Jeszcze jedną bramkę dorzucił w drugiej połowie Messi, który dostał podanie od Montoyi i idealnie mierzonym, niezbyt mocnym strzałem zmieścił piłkę przy słupku.

Barcelona zachowuje prowadzenie w tabeli z bezpieczną przewagą nad rywalami.