Primera Division. Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Osasuną

W drugiej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Barcelona pokonała Osasunę 2:1. Do przerwy przegrywała 0:1 i była w sporych tarapatach.

Zobacz bramki z Osasuna - Barcelona na Z Czuba.tv ?

Dwoma bramkami wicemistrzów Hiszpanii uratował Messi. Sporo pomogła również czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, który bardzo mocno protestował przeciwko nieodgwizdaniu spalonego przy wyrównującym golu.

To nie był imponujący mecz Katalończyków. Nie dość, że byli nieskuteczni, to byli też atakowani przez pampeluńczyków, którzy nie przestraszyli się rywali. Inieście nie wychodziło w tym spotkaniu kompletnie nic. Dopier w 75. min. Messi strzelił leżąc w sporym zamieszaniu pierwszego, a pięć minut później drugiego gola.

Osasunę stać było tego dnia na więcej, ale - wprost przeciwnie do niedzielnych rywali - zanotowała drugą porażkę sezonu. Jedynego gola dla niej strzelił Llorente - w 17. min. cudem zmieścił z bardzo ostrego kąta wrzuconą mu na dalszy słupek piłkę.