Liga Mistrzów. Messi z karnych pudłuje

Na początku drugiej połowy Leo Messi zmarnował rzut karny po faulu na Fabregasie. Była to trzecia niewykorzystana jedenastka przez Argentyńczyka.
2
Bramki: S. Busquets (35.), A. Iniesta (44.) Skład: V. Valdss - C. Puyol, G. Piqué (26. D. Alves), J. Mascherano - S. Busquets, C. Fabregas (74. S. Keita) Xavi, A. Iniesta - I. Cuenca (67. Tello), A. Sanchez, L. Messi
Chelsea
Bramki: Ramires (45.+1), F. Torres (90.+1) Skład: P. Cech - B. Ivanovic , G. Cahill (12. J. Bosingwa), J. Terry , A. Cole - J. Mikel , R. Meireles , J. Mata (58. S. Kalou), F. Lampard , Ramires - D. Drogba (80. F. Torres)
W środę Real - Bayern na żywo w m.sport.pl

W dotychczasowej karierze Messi spudłował osiem z 33 rzutów karnych. W tym sezonie nie trafił już z rzutu karnego w lidze, Pucharze Króla, a we wtorkowy wieczór dorzucił pudło w Lidze Mistrzów.

Pierwszego karnego Messi zmarnował w końcówce ligowego meczu z Sevillą. Jego jedenastkę obronił Javi Varas, a Barcelona mecz zremisowała.

Po raz drugi Messi spudłował w Pucharze Króla w dwumeczu z Valencią. Intencje Argentyńczyka przewidział Diego Alves, ale Katalończycy awansowali do kolejnej rundy.

Karny przestrzelony w półfinale Ligi Mistrzów z Chelsea był trzecim zmarnowanym przez Argentyńczyka. W 49. minucie przy prowadzeniu Barcelony 2:1 w polu karnym Didier Drogba powalił Cesca Fabregasa. Z 11 metrów Messi trafił w poprzeczkę.

Barcelona z Chelsea zremisowała i odpadła z rozgrywek, bo w pierwszym meczu w Londynie przegrała 0:1. Tym samym nie obroni wywalczonego przed rokiem trofeum.

Finał Ligi Mistrzów 19 maja. Chelsea zmierzy się ze zwycięzcą pary Real - Bayern. W pierwszym meczu lepsi byli monachijczycy, którzy wygrali 2:1.