Liga Mistrzów. Finał nie dla Barcelony

Heroiczny bój dla Chelsea. Grający przez prawie godzinę w ?10? londyńczycy zremisowali na Camp Nou 2:2 i zagrają w finale. W pierwszym meczu Chelsea wygrała 1:0.
2
Bramki: S. Busquets (35.), A. Iniesta (44.) Skład: V. Valdss - C. Puyol, G. Piqué (26. D. Alves), J. Mascherano - S. Busquets, C. Fabregas (74. S. Keita) Xavi, A. Iniesta - I. Cuenca (67. Tello), A. Sanchez, L. Messi
Chelsea
Bramki: Ramires (45.+1), F. Torres (90.+1) Skład: P. Cech - B. Ivanovic , G. Cahill (12. J. Bosingwa), J. Terry , A. Cole - J. Mikel , R. Meireles , J. Mata (58. S. Kalou), F. Lampard , Ramires - D. Drogba (80. F. Torres)
Barcelona prowadzenie objęła w 35. minucie. Dani Alves podał w pole karne do Cuenki, który zgrał przed bramkę. Do piłki dopadł Busquets i wepchnął ją do pustej bramki.

Od 37 minuty Chelsea grała w dziesiątkę po bezmyślnym faulu Johna Terry'ego na Alexisie Sanchezie. Anglik kopnął Urugwajczyka kolanem w pośladki.

W 43. minucie Iniesta podwyższył na 2:0. Messi ruszył z atakiem na bramkę na Chelsea. Podał w pole karne do wybiegającego na dobrą pozycję, stojącego na linii z obroną Iniesty, który podbiegł jeszcze kawałek i posłał piłkę do bramki obok Cecha.

Jeszcze przed przerwą Chelsea strzeliła bramkę, która przesądziła o awansie. Ramires dostał prostopadłe podanie od Lamparda, wyszedł sam na sam z Valdesem i ślicznie podciął piłkę nad bramkarzem Barcelony.

Przez całą druga Barcelona wściekle atakowała. Najlepszą okazję zmarnował Messi. W 49. minucie trafił w poprzeczkę z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Fabregas, którego w "16" faulował Didier Drogba.

Później w jednej z akcji uderzył jeszcze w słupek.

W 90. minucie Barcelonę dobił Fernando Torres, który wykorzystał długie podanie od Ashley'a Cole'a i w sytuacji sam na sam w ostatniej minucie pokonał Victora Valdesa.

Barcelona zremisowała z Chelsea 2:2. Londyńczycy awansowali do finału Ligi Mistrzów dzięki wygranej w pierwszym meczu 1:0.

Finał Ligi Mistrzów 19 maja. Rywalem Chelsea będzie zwycięzca pary Real - Bayern. W pierwszym meczu zwyciężyli piłkarze z Monachium 2:1.