Bramki:Messi (25., 43., 50., 58., 85.), Tello (55., 62.)
Skład:Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Adriano (63. Muniesa) - Xavi (53. Keita), Busquets, Iniesta (53. Tello) - Fabregas - Pedro, Messi
Kartki:Rolfes, Castro - żółta
Skład:Leno - Castro, Schwaab, Toprak, Kadlec - Reinartz, Bender (55. Schuerrle), Rolfes, Augusto (67. Oczipka) - Derdiyok (55. Bellarabi), Kiessling
Barcelona - Bayer 7:1

Barcelona - Bayer 7:1 (Fot. Manu Fernandez AP)

- Pięć goli? Najważniejsze jest to, że awansowaliśmy - powiedział skromnie tuż ćwierćfinale Ligi Mistrzów Barcelona - Bayer Leverkusen (7:1) Leo Messi. Przed Argentyńczykiem jeszcze żaden piłkarz nie zdobył pięciu goli w jednym meczu Ligi Mistrzów.
24-letni Messi do siatki Bayeru trafił dwa razy przed przerwą i trzykrotnie po zmianie stron. Po raz pierwszy bramkarza gości pokonał w 25 minucie po błyskawicznej kontrze i podaniu Xaviego. Przed przerwą dostał idealne podanie od Iniesty i strzelił obok bezradnego Leno. W drugiej połowie Messi kanonadę kontynuował, strzelał jeszcze w 50., 58. i 85. minucie, a Barcelona pokonała Bayer 7:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

- Pięć goli? Najważniejsze jest to, że awansowaliśmy - powiedział skromnie tuż po meczu Messi. Radamel Falcao, napastnik Atletico Madryt napisał na swoim Twitterze o wyczynie Argentyńczyka: "Czy to był mecz Ligi Mistrzów, czy może Messi w grze na PlayStations? Nie do zatrzymania!".

W historii LM - od 1992 r. - nie zdarzyło się jeszcze, by piłkarz trafił w meczu pięć razy. Cztery bramki zdobywali Marco van Basten (Milan), Simone Inzaghi (Lazio), Dado Prso (Monaco), Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Andrij Szewczenko (Milan), Messi (Barcelona), Bafetimbi Gomis (Lyon).

Messi dzięki pięciu bramkom w środowy wieczór w sumie w Lidze Mistrzów ustrzelił już 49 goli. W klasyfikacji wszech czasów doścignął Alfredo di Stefano, a przed nim jest tylko czterech piłkarzy - Raul (71), Ruud van Nistelrooy (56) i Thierry Henry (50). W tym sezonie LM Argentyńczyk ma na koncie 12 trafień w siedmiu spotkaniach.

Cztery gole w jednym meczu Ligi Mistrzów:

Marco van Basten (Milan), przeciwko IFK Göteborg (4:0), faza grupowa 1992-93

Simone Inzaghi (Lazio), przeciwko Marsylii (5:1), druga runda 1999-2000

Dado Prso (Monaco), przeciwko Deportivo La Coruna (8:3), faza grupowa 2003-04

Ruud van Nistelrooy (Manchester United), przeciwko Sparcie Praga (4:1), faza grupowa 2004-05

Andriej Szewczenko (Milan), na wyjeździe przeciwko Fenerbahce (4:0), faza grupowa 2005-06

Lionel Messi (Barcelona), przeciwko Arsenalowi (4:1), ćwierćfinał 2009-10

Bafetimbi Gomis (Lyon), przeciwko Dynamo Zagrzeb (7:1), faza grupowa 2011-12

Pięć goli w jednym meczu Ligi Mistrzów:

Lionel Messi (Barcelona), przeciwko Bayerowi Leverkusen (7:1), 1/8 finału 2011-12