FC Barcelona. Pedro znów zacznie rok od gola?

W ostatnich dwóch sezonach pierwszą bramkę w nowym roku strzelał dla Barcelony Pedro Rodriguez. Czy i w tym roku będzie on pierwszym strzelcem w barwach Blaugrany? Barcelona gra w środę w 1/8 finału Pucharu Króla z Osasuną. Relacja na żywo od godz. 22 w Sport.pl.

W 2010 roku Pedro strzelił gola już 2 stycznia w ligowym meczu z Villarreal. Pokonał wtedy Diego Lopeza już w siódmej minucie, a Barcelona mecz zremisowała.

Przed rokiem pierwsza bramka dla drużyny Pepa Guardioli, autorstwa właśnie Pedro padła także 2 stycznia w ligowym meczu z Levante. Do przerwy było 0:0, w drugiej połowie Pedro strzelił dwa gole i Barcelona wygrała 2:1.

W ostatnich 10 latach nikomu poza Pedro nie udało się w dwóch kolejnych sezonach strzelać pierwszej noworocznej bramki dla Barcelony. Jeśli zagra w środę z Osasuną, będzie miał szansę swoje osiągnięcie jeszcze poprawić.

Premierową bramkę roku 2009 strzelił Thiery Henry, Barcelona pokonała Mallorkę 3:1, a Francuz zakończył swój najlepszy sezon w barwach "Dumy Katalonii" z 26 goli.

Po raz ostatni Barcelona rok od gola w Pucharze Króla zaczęła w 2008 roku. 2 stycznia w meczu z Alcoyano dwie bramki zdobył Santiago Ezquerra, a Barcelona mecz zremisowała.