Liga Mistrzów. Rekord Barcelony

Barcelona jest pierwszą drużyną w historii, która w europejskich pucharach trafiała do bramki rywali w 28 kolejnych meczach. We wtorek Katalończycy w rezerwowym składzie pokonali 4:0 BATE Borysów.

Liga Mistrzów: Wtorkowe bramki na Zczuba.tv ?

Barcelona awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie zapewniła sobie już wcześniej. Trener Pep Guardiola w meczu z BATE Borysów postanowił dać wolne większości zawodników pierwszej drużyny, by ci odpoczęli przed sobotnim starciu z Realem Madryt w Primera Division. Messi, Xavi, Iniesta, Valades oglądali mecz z trybun.

W pierwszej jedenastce Barcelony znalazło się aż dziewięciu wychowanków, w bramce stanął weteran Jose Pinto. Średnia wieku piłkarzy z pola wyniosła 20,77 lat, w sumie zagrało aż 12 wychowanków. Najmłodszy, napastnik Deulofeu ma zaledwie 17 lat.

Blog Rafała Steca: Kamień Barcelony ?

"Młodzieżowa" Barcelona zagrała z Białorusinami zagrała niezwykle dojrzale, a gwiazdą zespołu był Isaac Cuenca, który wypracował trzy z czterech goli. Już w 35 minucie do bramki BATE trafił 19-letni pomocnik Sergi Roberto. W 60 minucie bramkarza Aleksandara Gutora pokonał Martin Montoya, a trzy minuty później uczynił to Pedro. W 88. minucie po faulu na Cuence w polu karnym, jedenastkę na bramkę zamienił Pedro.

Po raz pierwszy razem w pierwszej drużynie zagrali bracia Alcantara - Thiago i Rafa.

Barcelona jest pierwszą drużyną w historii, która w europejskich pucharach trafiała do bramki rywali w 28 kolejnych meczach. O jednego gola wyprzedziła West Ham United.

Barcelona fazę grupową Ligi Mistrzów zakończyła z dorobkiem 16 punktów, siedem mniej miał drugi Milan. Viktoria Pilzno, która zajęła trzecie miejsce, zagra w Lidze Europejskiej.