Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Daniel Markiewicz: kolejka emerytów

Po świetnej kolejce inaugurującej wiosnę przyszła kolejka załamania formy. Czyli wszystko zgodnie z planem. Przynajmniej tym Ekstraklasowym.

Nowe Nagrody w Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

 

Kto przewidział baty, jakie Lech dostał w Bielsku? Albo kolejny bezbramkowy remis lidera? Z futbolowych zjawisk, jakie sprzysięgły się tydzień temu przeciwko "Czułym Barbarzyńcom", do przewidzenia było tylko to, że Mariusz Pawełek popełni kolejnego... Pawełka. Bramkarz Śląska razem ze swoim kolegą, Piotrem Celebanem, ugrali całe trzy punkty, do tego doszedł jeszcze punkcik (sztuk: jedna) od Bogusławskiego z Łęcznej. Obrona wygląda więc jak prawdziwy monolit: praktycznie nie przepuszcza punktów.

 

W pomocy nieco lepiej, Patry Lipski zaczął znowu nieźle punktować (5), cztery "oczka" przywiózł Vassiljew i... na tym zakończmy listę sukcesów. "Trójka" Maka, punkt Pawłowskiego i brak występu Alvarinho muszą martwić. Nie zagrał też Termalikowy Nikolić, ten legijny tym razem dał tylko "piątkę", Dwaliszwili również nie błysnął. Co robić?


Odpowiadam: podwyższać piłkarzom wiek emerytalny. W ten weekend dam szansę zawodnikom doświadczonym: Maciejowi Iwańskiemu (lat 35) oraz Robertowi Demjanowi (lat 34). Kto schodzi? Vassiljew oraz Nikolić, oczywiście nie TEN Nikolić, bo TEGO Nikolicia sprzedawać nie ma sensu, choć przyznam, że jego gigantyczna cena psuje nieco zabawę z układaniem całej jedenastki. Zwłaszcza, jak się ma w składzie Pawłowskiego. Tak, TEGO Pawłowskiego.

 

Jedenastka wygląda nieźle, choć martwi trochę fakt, że Podbeskidzie i Ruch wraz z nowymi nabytkami grają na wyjeździe. Kto się boi takiego ryzyka, może poszukać wzmocnień w Pogoni - do Szczecina udaje się Termalica. Sprzedałem Nikolicia, więc jest spora szansa, że zaskoczy. Na przykład tym, że nie zagra.

 

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o: