Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Daniel Markiewicz: Nazwiska zagrają

Przerwa zimowa jest jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiadomo, czy wszystko się nagle nie wysypie. Dlatego przy kompletowaniu drużyny do kolejnej odsłony WygrajLigę kierowałem się nepotyzmem i partyjniactwem. Zatrudniałem po znajomości i po nazwisku. W ten sposób Czuli Barbarzyńcy stali się zespołem, w którym wszyscy znają wszystkich. I wy też znacie tam wszystkich. No, prawie.

Startuje Nowa Edycja Wygraj Ligę! Dołącz i Rywalizuj z Innymi

 

Kiedy zaczynałem prowadzenie zespołu latem, postawiłem na piłkarzy dwóch klubów, co do których miałem pewność, że ich linie obrony oraz pomocy nie zawiodą. Szybko okazało się, że w tej lidze pewny jest tylko kryzys formy - a i to raczej wcześniejszy niż późniejszy. I jak niepyszny musiałem czym prędzej pozbywać się ze składu lechitów oraz lechistów (zbieżność początkowosezonowego partactwa nieprzypadkowa).

 

Tym razem nie stawiam na drużyny, stawiam na ludzi. Inaczej nigdy nie wsadziłbym do bramki Mariusza Pawełka, który będzie odpowiadał za setki błędów, jakie popełnią jego koledzy z pola. Nie zaryzykowałbym też Piotra Celebana (jak wyżej). Ostatni element defensywy, Piotr Żemło, to już efekt pustej kasy - kompletowanie kadry zacząłem bowiem od ofensywy. Inaczej się zresztą nie dało.

 

Nie w momencie, gdy brak Nemanji Nikolicia praktycznie przekreśla jakiekolwiek szanse zespołu. Doszło do sytuacji takiej, jak swego czasu z Rudnevsem - "do przodu" byli wszyscy ci, którzy mieli utalentowanego snajpera w składzie, a walka toczyła się o to, jak wykorzystuje się pozostałe fundusze. Ja, jak już wspomniałem, wykorzystałem wybitnie po znajomości. Dodałem też trochę magii.

 

O co chodzi? O magię sympatyczną. Wedle jej reguł "podobne rodzi podobne", przykładowo myśliwi malujący wizerunki przebitych strzałami zwierząt liczyli na to, że obraz zabitego stworzenia pomoże im zaciukać jelenia w rzeczywistości. Jak to się ma do Ekstraklasy? Ano tak, że Termalica zatrudniła zimą Nikolicia. Nie wiem, czy w klubie kierowali się właśnie zasadami magii sympatycznej, czy zadecydował przypadek, wiem jedno - jeśli sposób zadziała, nie mam zamiaru go przegapić.

 

Dalej wchodzą już sami znajomi. Z jednej strony ci, o których już trochę zapomnieliśmy, ale liczę, że trenerzy Pogoni oraz Jagi będą w stanie ich odkurzyć - mowa o Dwaliszwilim oraz Alvarinho. Z drugiej mam cała plejadę zawodników z potencjałem na zostanie liderami swoich zespołów. Po odejściu Hamalainena gra Lecha prawdopodobnie znów zawiśnie na Szymonie Pawłowskim, Guilherme ma wszelkie dane, by stać się czołową postacią Legii, Vassiljev może być kluczowym ogniwem ekipy Michała Probierza, a Patryk Lipski już udowodnił, że ma papiery na Ekstraklasę - teraz musi udowodnić, że ma też papiery na równą formę.

 

Pomocnik Ruchu to już ostatni piłkarz w moim składzie. Znacie ich? Znacie. I chociaż stara piłkarska prawda mówi, że nazwiska nie grają, to mam nadzieję, że tym razem jednak zagrają. Najlepiej od razu na najwyższym poziomie. A potem już wiadomo - pieniądze, sława i transfery do Wolverhampton.

 

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!

Więcej o: