Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Mateusz Rynans: Król Wilczek i okrągła "setka"

Na taką kolejkę od dawna wyczekiwali wszyscy gracze Wygraj Ligę: zwycięstwa kilku faworytów, świetne indywidualne występy kluczowych zawodników i prawdziwe show nowego króla strzelców ekstraklasy, Kamila Wilczka! Jedynym zastrzeżeniem do rekordowej serii spotkań jest chyba tylko popularność wyboru najskuteczniejszego zawodnika Piasta na kapitana zespołu. Prezesi, którym intuicja podpowiedziała inaczej, mogą z rozpaczą spoglądać na dorobek punktowy bohatera 33. kolejki.
Dołącz do Wygraj Ligę. Nagrody w każdej kolejce

W końcu rzeczywistość sprostała oczekiwaniom dotyczącym Bociana B. Już rozpoczęcie wtorkowych zmagań dało dużo powodów do radości za sprawą Matusa Putnocky'ego i Filipa Starzyńskiego. Następnie festiwal strzelecki kapitana Wilczka i bramka Denissa Rakelsa zagwarantowały pobicie najlepszego wyniku w obecnej edycji Wygraj Ligę. Zawiódł jedynie Hebert - ofiara gliwickiej strzelaniny.

Przed środowymi ligowymi spotkaniami zaledwie 27 oczek brakowało do magicznej "setki". Pozostała szóstka piłkarzy zrealizowała postawione przed nimi zadanie i Bocian B zakończył 33. kolejkę z trzycyfrowym dorobkiem punktowym! Mogło być jednak jeszcze lepiej. Na potęgę swoje wyśmienite sytuacje marnował Antonio Colak. Michał Kucharczyk niemiłosiernie kręcił na skrzydle Filipem Modelskim i tylko wyśmienita dyspozycja w bramce Bartłomieja Drągowskiego pozbawiła najlepszego zawodnika Legii upragnionego gola. Także duet z Krakowa mógł pokusić się o lepszy dorobek punktowy. Ostatnia akcja Pogoni, wykończona świetnie przez Rafała Murawskiego, pozbawiła jednak Wisłę Kraków cennego zwycięstwa.

Skład Bociana B w 33. kolejceO powtórzenie powyższego wyniku może być niezmiernie ciężko. Miniona seria spotkań udowodniła jednak, że warto stawiać na piłkarzy rywalizujących z GKS-em Bełchatów. Dlatego też do składu ściągam Grzegorza Kuświka i liczę, że napastnik niebieskich przełamie się właśnie w spotkaniu z "Brunatnymi". Miałem duże wątpliwości odnośnie wyboru napastnika, który zrobiłby miejsce snajperowi Ruchu. Wisła Pawła Brożka dwa kolejne ligowe pojedynki rozegra na wyjeździe z zespołami nadal liczącymi się w walce o mistrzostwo Polski. Natomiast będący pod formą w dwóch ostatnich meczach (odkąd trafił do mojego składu...) Antonio Colak może w najbliższym spotkaniu z Legią Warszawa ustąpić miejsca w wyjściowej jedenastce Kevinowi Friesenbichlerowi. Powyższe okoliczności skłoniły mnie do ściągnięcia do klubu także drugiego napastnika. Wybór padł na Patryka Tuszyńskiego, który tym samym powraca do Bociana B po tygodniowej przerwie. Jagiellonia dwa kolejne spotkania rozegra na własnym obiekcie i mam nadzieję, że snajper białostoczan znajdzie sposób na pokonanie bramkarzy Wisły i Górnika Zabrze.

Trzecią i ostatnią zmianą w składzie jest posadzenie na ławce rezerwowych Barry'ego Douglasa i włączenie do pierwszego składu Tomasza Brzyskiego. Zarówno Legia, jak i Lech Poznań w najbliższej kolejce swoje spotkania rozegrają na wyjeździe, ale to drużyna z Warszawy będzie miała teoretycznie łatwiejszego rywala.

Prawdopodobny skład Bociana B widoczny na zdjęciu u góry.

Mateusz Rynans to redaktor serwisu Zzapołowy.com, który przed każdą kolejką służy radą graczom Wygraj Ligę.

Prowadzi również stronę na Facebooku poświęconą Wygraj Ligę: Zobacz

Dołącz do ligi Zzapołowy