Kto bohaterem drugiego dnia Mundialu? Zobacz nasze typy i głosuj w sondażu

W drugim dniu Mistrzostw Świata czekają nas trzy mecze - o 18 Meksyk zagra z Kamerunem, o 21 Hiszpania z Holandią, a o północy Chile z Australią. Przedstawiamy Wam sześciu piłkarzy, którzy mogą w tych spotkaniach "zrobić różnicę" i zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta.
W drugim dniu Mistrzostw Świata czekają nas trzy mecze - o 18 Meksyk zagra z Kamerunem, o 21 Hiszpania z Holandią, a o północy Chile z Australią. Przedstawiamy Wam sześciu piłkarzy, którzy mogą w tych spotkaniach ''zrobić różnicę'' i zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta.<br><br>
Hector Herrera (Meksyk) - Wysoki, szpakowaty pomocnik ''El Tri'' kosztował FC Porto 8 mln euro. Tym samym Portugalczycy zabezpieczyli sobie środkową strefę boiska, gdzie Herrera z powodzeniem urzęduje. To pomocnik w typie ''box to box'', bardzo agresywny, ale przy tym potrafiący posłać zabójcze podanie. Nazywany ''Zorro'' piłkarz wychował się w malutkim klubie Cuautla. Szybko trafił do Pachuki, skąd w 2013 przeniósł się do FC Porto. Rok wcześniej triumfował z Meksykiem na turnieju nadziei piłkarskich w Tulonie, gdzie został wybrany najlepszym piłkarzem imprezy. Z ''El Tri'' zdobył również olimpijskie złoto. W drugim dniu Mistrzostw Świata czekają nas trzy mecze - o 18 Meksyk zagra z Kamerunem, o 21 Hiszpania z Holandią, a o północy Chile z Australią. Przedstawiamy Wam sześciu piłkarzy, którzy mogą w tych spotkaniach ''zrobić różnicę'' i zachęcamy do głosowania na Waszego faworyta.

Hector Herrera (Meksyk) - Wysoki, szpakowaty pomocnik ''El Tri'' kosztował FC Porto 8 mln euro. Tym samym Portugalczycy zabezpieczyli sobie środkową strefę boiska, gdzie Herrera z powodzeniem urzęduje. To pomocnik w typie ''box to box'', bardzo agresywny, ale przy tym potrafiący posłać zabójcze podanie. Nazywany ''Zorro'' piłkarz wychował się w malutkim klubie Cuautla. Szybko trafił do Pachuki, skąd w 2013 przeniósł się do FC Porto. Rok wcześniej triumfował z Meksykiem na turnieju nadziei piłkarskich w Tulonie, gdzie został wybrany najlepszym piłkarzem imprezy. Z ''El Tri'' zdobył również olimpijskie złoto. Hector Herrera - Fot. Charles Krupa (AP Photo/Charles Krupa)

Hector Herrera (Meksyk)

Wysoki, szpakowaty pomocnik ''El Tri'' kosztował FC Porto 8 mln euro. Tym samym Portugalczycy zabezpieczyli sobie środkową strefę boiska, gdzie Herrera z powodzeniem urzęduje. To pomocnik w typie ''box to box'', bardzo agresywny, ale przy tym potrafiący posłać zabójcze podanie. Nazywany ''Zorro'' piłkarz wychował się w malutkim klubie Cuautla. Szybko trafił do Pachuki, skąd w 2013 przeniósł się do FC Porto. Rok wcześniej triumfował z Meksykiem na turnieju nadziei piłkarskich w Tulonie, gdzie został wybrany najlepszym piłkarzem imprezy. Z ''El Tri'' zdobył również olimpijskie złoto.

Fabrice Olinga (Kamerun) - Miał być wielką gwiazdą Malagi. Nie był, choć przez chwilę wydawało się, że federacje Kamerunu i Hiszpanii stoczą o 19 - latka zacięty bój. Urodził się w Duali. W 2009 roku dzięki fundacji Samuela Eto?o trafił do Hiszpanii. Dwa lata później zauważył go szef akademii piłkarskiej Malagi, Manuel Casanova. Jest najmłodszym strzelcem gola w historii Primera Divion. Kiedy w sezonie 2012/13 pokonywał bramkarza Celty Vigo miał 16 lat i 98 dni. Obecnie jest piłkarzem belgijskiego Zulte Waregem. Bez szans na regularną grę. Fabrice Olinga (Kamerun) - Miał być wielką gwiazdą Malagi. Nie był, choć przez chwilę wydawało się, że federacje Kamerunu i Hiszpanii stoczą o 19 - latka zacięty bój. Urodził się w Duali. W 2009 roku dzięki fundacji Samuela Eto?o trafił do Hiszpanii. Dwa lata później zauważył go szef akademii piłkarskiej Malagi, Manuel Casanova. Jest najmłodszym strzelcem gola w historii Primera Divion. Kiedy w sezonie 2012/13 pokonywał bramkarza Celty Vigo miał 16 lat i 98 dni. Obecnie jest piłkarzem belgijskiego Zulte Waregem. Bez szans na regularną grę. Fabrice Olinga - Fot. MIGUEL VIDAL / REUTERS

Fabrice Olinga (Kamerun)

Miał być wielką gwiazdą Malagi. Nie był, choć przez chwilę wydawało się, że federacje Kamerunu i Hiszpanii stoczą o 19 - latka zacięty bój. Urodził się w Duali. W 2009 roku dzięki fundacji Samuela Eto'o trafił do Hiszpanii. Dwa lata później zauważył go szef akademii piłkarskiej Malagi, Manuel Casanova. Jest najmłodszym strzelcem gola w historii Primera Divion. Kiedy w sezonie 2012/13 pokonywał bramkarza Celty Vigo miał 16 lat i 98 dni. Obecnie jest piłkarzem belgijskiego Zulte Waregem. Bez szans na regularną grę.

Jorge Koke (Hiszpania)

Vicente del Bosque powiedział ostatnio, że głód zwycięstw widzi jedynie w oczach Koke. Kiedy ''La Roja'' wygrywała mundial w RPA, 22 - latek bił się z rezerwami Atletico Madryt o triumf w... Segunda Division B, czyli odpowiedniku trzeciej ligi hiszpańskiej. 22-letni piłkarz ''Rojiblancos'' ma na swoim koncie ledwie 7 reprezentacyjnych występów. W Brazylii może stanowić alternatywę dla Xaviego lub Andresa Iniesty. W minionym sezonie strzelił w lidze 5 goli, ale nie to jest najważniejsze. Koke zaliczył aż 14 asyst. Przymierzany do Barcelony, Manchesteru City i Chelsea. Cena? Minimum 60 mln euro. Tyle wynosi klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie Hiszpana.

Jasper Cillessen (Holandia) - Jeden z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. Po premierowym sezonie w Ere Divisie wpychany w objęcia największych klubów świata. W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14 zatrzymał na Amsterdam Arena Barcelonę. Świetny mecz przeciwko ''Blaugranie'' nie uszedł uwadze skautom z całego świata. 25 - latek późno wskoczył do bramki ''Joden''. Wydaje się, że nie na długo. Przy świetnych warunkach fizycznych zachowuje dużą sprawność i refleks. Jasper Cillessen (Holandia) - Jeden z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. Po premierowym sezonie w Ere Divisie wpychany w objęcia największych klubów świata. W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14 zatrzymał na Amsterdam Arena Barcelonę. Świetny mecz przeciwko ''Blaugranie'' nie uszedł uwadze skautom z całego świata. 25 - latek późno wskoczył do bramki ''Joden''. Wydaje się, że nie na długo. Przy świetnych warunkach fizycznych zachowuje dużą sprawność i refleks. Jasper Cillessen - Fot. RICARDO MORAES / REUTERS

Jasper Cillessen (Holandia)

Jeden z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. Po premierowym sezonie w Ere Divisie wpychany w objęcia największych klubów świata. W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14 zatrzymał na Amsterdam Arena Barcelonę. Świetny mecz przeciwko ''Blaugranie'' nie uszedł uwadze skautom z całego świata. 25 - latek późno wskoczył do bramki ''Joden''. Wydaje się, że nie na długo. Przy świetnych warunkach fizycznych zachowuje dużą sprawność i refleks.

Claudio Bravo (Chile)

Doświadczony bramkarz Realu Sociedad San Sebastian za chwilę przejdzie do Barcelony. To wydarzenie, bo Bravo jest raczej stały w uczuciach. Wychowanek Colo - Colo w 2006 roku przeniósł się na Estadio Anoeta. Od tego czasu dumnie reprezentuje Basków. Zanim zacznie myśleć o ''Blaugranie'' musi powstrzymać grupowych rywali Chile, a wśród nich Hiszpanię, w której roi się od graczy Barcy. Na Camp Nou ma być zmiennikiem Marca - Andre ter Stegena, ale ostatnio zapowiedział, że zawsze walczy o miejsce w podstawowym składzie.

Dario Vidosic (Australia) - 27 - letni napastnik urodził się w chorwackim Osijeku. Pod koniec lat 90. przeniósł się z rodzicami do Brisbane. W 2007 roku wrócił do Europy, bo sięgnęła po niego Norymberga. Wypożyczany do MSV Duisburg i Arminii Bielefeld. Bez powodzenia. Odżył w Adelaide United. W sezonie 2012/13 zdobył 10 goli. Trafił do szwajcarskiego FC Sion, gdzie w minionej kampanii strzelił 6 bramek. Dario Vidosic (Australia) - 27 - letni napastnik urodził się w chorwackim Osijeku. Pod koniec lat 90. przeniósł się z rodzicami do Brisbane. W 2007 roku wrócił do Europy, bo sięgnęła po niego Norymberga. Wypożyczany do MSV Duisburg i Arminii Bielefeld. Bez powodzenia. Odżył w Adelaide United. W sezonie 2012/13 zdobył 10 goli. Trafił do szwajcarskiego FC Sion, gdzie w minionej kampanii strzelił 6 bramek. Dario Vidosic (Australia) - Fot. JASON REED / Reuters

Dario Vidosic (Australia)

27 - letni napastnik urodził się w chorwackim Osijeku. Pod koniec lat 90. przeniósł się z rodzicami do Brisbane. W 2007 roku wrócił do Europy, bo sięgnęła po niego Norymberga. Wypożyczany do MSV Duisburg i Arminii Bielefeld. Bez powodzenia. Odżył w Adelaide United. W sezonie 2012/13 zdobył 10 goli. Trafił do szwajcarskiego FC Sion, gdzie w minionej kampanii strzelił 6 bramek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.