Mundial 2014. Pierwsza wygrana Chorwacji w MŚ od 12 lat

W meczu Kamerun - Chorwacja 0:4. Gole dla drużyny z Bałkanów strzelali Mandżukić (dwie), Perisić i Olić, a Chorwaci wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach świata od 12 lat i liczą się w walce o awans do 1/8 finału.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Kameruńczycy od początku meczu byli drużyną znacznie gorszą, a od 40. minuty musieli radzić sobie w "10". Czerwoną kartką za uderzenie rywala w twarz został ukarany Song. Chorwaci atakowali od pierwszego gwizdka, a gdy zyskali liczebną przewagę, jeszcze podkręcili tempo.

Do bramki Kamerunu piłkę po raz pierwszy wpakowali już w 11. minucie. Po dośrodkowaniu Srny, Perisić oddał piłkę Oliciowi, a ten strzelił precyzyjnie. Po przerwie gracze z Bałkanów powiększyli swój dorobek jeszcze o trzy bramki. W 48. minucie Perisić urwał się lewą stroną, wbiegł w pole karne, udał, że będzie podawał, i zmylił bramkarza strzałem w 'krótki' róg. A potem dwie bramki zdobył Mario Mandżukić - w 61. minucie trafił głową po rzucie rożnym, a 12 minut później wykorzystał to, że Itandje odbił strzał Eduardo wprost pod jego nogi i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Chorwaci zwyciężyli 4:0 i mają szanse na awans do 1/8 finału mundialu. O kolejną rundę zagrają z Meksykiem. Dla Kamerunu środowa porażka oznacza, że szans na wyjście z grupy już nie mają. Na pożegnanie z turniejem zmierzą się z Brazylijczykami. Oba spotkania w poniedziałek 23 czerwca o godz. 22. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!