Lewandowski powinien być zmieniony najpózniej w 60 min.Duet napastników Piech i Sobiech
    poradziłby sobie dużo lepiej!

• kocurek238

Oceniono 42 razy 30

teraz nikt nas nie zatrzyma Anglia i Ukraina to pryszcz Polska wygra grupę i tak rozpędzona zdobędzie puchar w Brazylii ,po tym sukcesie WIELKI fornalik będzie trenerem FC BARCELONA

Więcej o wydarzeniu

El. MŚ 2014. Gilewicz: Cudu nie można było oczekiwać

Zdaniem byłego reprezentanta Polski Radosława Gilewicza w pierwszych meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Czarnogórą i Mołdawią Waldemar Fornalik poradził sobie w roli selekcjonera. Krótko po słabym występie w Euro nie można było oczekiwać cudu.

Reprezentacja. Furtok: Z Mołdawią jak z San Marino

- W grze naszej drużyny było dużo fatalnych momentów - mówi Jan Furtok po zwycięstwie Polski nad Mołdawią 2:0. - Patrząc na ten mecz przypominałem sobie, jak kiedyś męczyliśmy się z San Marino - dodaje były reprezentant Polski, wspominając spotkanie z 1993 roku. Wtedy, w eliminacjach mundialu 94, po golu strzelonym przez Furtoka ręką, biało-czerwoni wygrali zaledwie 1:0. - Teraz najważniejsze są punkty. Mimo wszystko wierzę, że Polska za dwa lata zagra na mistrzostwach świata w Brazylii - przekonuje Furtok.

• KONIEC

Zwycięzców podobno się nie sądzi, więc nie możemy napisać co sądzimy o tak grającej reprezentacji Polski. Napiszemy więc tylko, że piłka nożna bywa okrutna i tym razem o jej okrucieństwie przekonali się Mołdawianie, którzy zasłużyli co najmniej na remis, a przegrali. Polacy musieli ten mecz wygrać i faktycznie wygrali, ale jeśli spróbują w ten sposób grać z Anglikami, to już teraz nas boli, choć przecież do cięgów jeszcze ponad miesiąc. Dziękujemy bardzo za udział w relacji, wszystkim, którzy obejrzeli ten mecz do końca gratulujemy wytrwałości i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 3
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

Koniec meczu.

• 6
  • 90. min. + 1

Piszczek pędzi prawym skrzydłem, wycofuje przed pole karne do Krychowiaka, który postanawia zrobić jednemu z siedzących w ostatnim rzędzie kibiców miły prezent w postaci oryginalnej piłki meczowej.

• 2

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 6
  • 89. min.

Alexeev zakręcił obrońcą, jakby ten był Frances Houseman i niespodziewanie uderzył na bramkę. Tytoń wyglądał na bardzo zaskoczonego. Udało mu się jednak złapać i nie wypuścić piłki z rąk.

• 3
  • 88. min.

antekn10 przysłał na naszą skrzynkę recenzję meczu:

Napisałem do brata czy ogląda mecz, odp: "Tak nudny że zasnąłem, właśnie mnie obudziłeś". Jednak dobrze, że tylko czytam.

• 23
  • 87. min.

Lewandowski wbiega między dwóch rywali. Dwaj rywale nie ruszają się z miejsca. Po co, skoro piłka została z nimi.

• 1
    • 10
  • 86. min.

Kolejna szybka akcja Polaków, rywale znów się gubią. Wyłożenie przed pole karne do Lewandowskiego, który po raz kolejny próbuje mijać obrońcę i po raz kolejny gubi piłkę.

• 11
  • 85. min.

Goooaniema. Kolejna śliczna klepka Polaków. Kluczowe okazuje się podanie na lewą stronę do Błaszczykowskiego. Kluczowe dla nieuznania bramki, bo Błaszczykowski był na minimalnym spalonym. Zagrał w pole karne, gdzie Lewandowski miał obowiązek strzelić w sytuacji sam na sam, ale napastnik nie trafił w piłkę. Akcję zamykał jednak Piszczek, który trafił i w piłkę, i w bramkę. I dopiero wtedy sędzia odgwizdał spalonego.

• 9
  • 84. min.

Mogło być 3:0. Nie, poprawka, powinno być 3:0. Świetne podanie do Sobiecha, który wpada w pole karne, przyjmuje piłkę, po czym strzela tak, że piłka z trudem dolatuje do bramki. Czy właściwie nie dolatuje, bo Namasco łatwo łapie piłkę.

• 1
    • 14
  • 83. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Mołdawii. Schodzi Suvorov, wchodzi Alexeev.

• 5
  • 81. min.

Wawrzyniak! Po wrzutce Błaszczykowskiego z rzutu rożnego pod bramką Mołdawian było bardzo groźnie, ale Polakom nie udało się wepchnąć piłki do siatki. Piłka została wycofana w okolice chorągiewki do Błaszczykowskiego, który wrzucił raz jeszcze. Tym razem Wawrzyniak wyprzedził rywala i idealnie mierzonym strzałem trafił przy dalszym słupku.

• 11
  • 79. min.

Błaszczykowski podaje do rozpędzonego Piszczka, który wpada w pole karne i precyzyjnie dośrodkowuje w łydkę obrońcy. Mamy rzut rożny, Błaszczykowski dośrodkowuje na głowę Glika, który uderza, ale Namasco odbija piłkę na kolejny rzut rożny.

• 6
  • 78. min.

Błaszczykowski podchodzi do piłki i wrzuca w pole karne na głowę Wawrzyniaka. Głowa Wawrzyniaka świetnie wyciąga się w kierunku piłki, która po jego uderzeniu świetnie, technicznie leci w okolice okienka bramki Namaski. Ustawiony tam Mołdawianin wyskakuje do piłki i strąca ją głową sprzed bramki.

• 8
  • 77. min.

Piłka zostaje przepchnięta przez kilku Mołdawian w kierunku Lewandowskiego, który schodzi do lewej strony i nie przejmuje się spoglądaniem w lewo. Postanawia uderzyć z bardzo ostrego kąta. Mocno, celnie, w bramkarza. Będzie rzut rożny.

• 4
  • 76. min.

Świetne podanie, Sobota wychodzi sam na sam z Namasco, najbliższy obrońca jest tak daleko, że Sobota może sobie zrobić przerwę na kawę i spokojnie zastanowić się, gdzie strzelić. A potem strzela w poprzeczkę. Ale to i tak nie ma znaczenia, bo wcześniej za szybko ruszył do podania i dał się złapać na spalonym.

• 11
  • 75. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Krychowiak za Borysiuka.

• 13
  • 74. min.

Borysiuk wchodzi wślizgiem w Gatcana i zaczyna cierpieć. Cierpi tak bardzo, że nie chce dłużej grać.

• 5
  • 73. min.

Druga zmiana w reprezentacji Mołdawii. Onica za Ivanova.

• 6
  • 72. min.

Dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu rożnego, strącenie przed bramkę do Wasilewskiego, który z bliska wpycha piłkę do siatki. Gdyby tylko nie był na spalonym.