MŚ 2014. Sędzia Rizzoli: Kramer pytał mnie, czy gra w finale mundialu

Włoski arbiter Nicola Rizzoli zdradził w rozmowie z ?La Gazzetta dello Sport?, że Christopher Kramer nie pamiętał podczas finału mistrzostw świata, w jakim gra meczu. Chwilę wcześniej Niemiec zderzył się z Ezequielem Garayem, ale mimo że był zamroczony, wrócił na boisko.

23-letni zawodnik zderzył się z Ezequielem Garayem w pierwszej połowie decydującego starcia mundialu, w którym Niemcy pokonały po dogrywce Argentynę 1:0. Był zamroczony, ale po interwencji lekarzy wrócił na chwilę na boisko. Nie mógł jednak kontynuować gry, dlatego w 32. minucie został zmieniony. Opuścił plac gry o własnych siłach.

Kilka dni temu Kramer tłumaczył, że nie pamięta swojego występu w pierwszej połowie od momentu niefortunnego zdarzenia. Był przekonany, że nie wrócił już po nim do gry i ocknął się dopiero w szatni, w czasie przerwy. Teraz całą sytuację skomentował także sędzia spotkania, który w wywiadzie opisuje swoją nietypową rozmowę z piłkarzem.

- Krótko po tym jak otrzymał cios od Garaya, Kramer podszedł do mnie i spytał: "Sędzio, czy to jest finał?". Pomyślałem sobie, że żartuje, on jednak powtórzył pytanie, mówiąc: "Muszę wiedzieć, czy to naprawdę jest finał?" - opowiada Rizzoli.

- Gdy odpowiedziałem mu, że tak, on odparł: "Dzięki, musiałem to wiedzieć, to dla mnie bardzo ważne". Wtedy poradziłem Bastianowi Schweinsteigerowi, by go zmienili, co też się stało - dodaje arbiter.

Kramer, który zadebiutował w kadrze 13 maja w towarzyskim meczu z Polską, zastąpił na boisku Andre Schuerrle. W ostatnich minutach dogrywki piłkarz Chelsea zaliczył asystę przy decydującym golu Maria Goetzego.

Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów ?