Australia - Holandia. Bajeczny gol Cahilla. Najpiękniejszy do tej pory? [SONDAŻ]

Tim Cahill bajecznym uderzeniem z woleja strzelił gola na 1:1 w meczu z Holandią. To jedna z najpiękniejszych bramek turnieju, ale czy najpiękniejsza? Głosuj w sondażu.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

W 20. minucie Holendrzy objęli prowadzenie po rajdzie z połowy boiska i trafieniu Arjena Robbena, ale już 70 sekund później był remis 1:1. McGovan fantastycznym długim podaniem znalazł w polu karnym Tima Cahilla, a ten bez zastanowienia huknął z woleja. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Cillessen nie miał żadnych szans.

Bajeczne trafienie Cahilla to poważny kandydat na gola turnieju. Ale konkurencja jest mocna.

W pierwszej fazie spotkań niesamowite trafienie zaliczył Robin van Persie w meczu z Hiszpanią. Holenderski snajper strzelił wyrównującego gola po fantastycznym lobującym szczupaku tuż przed przerwą. - To najpiękniejsza bramka mojej kariery - powiedział.

Wyjątkowego gola strzelił też reprezentant USA Clint Dempsey. Potrzebował 29 sekund, by pokonać bramkarza z Ghany. Ograł trzech rywali i uderzył w stronę dalszego słupka bramki. Nie był to najszybszy gol zdobyty na mundialu (11. sekunda - Sukur), ale za to najszybszy gol USA w historii występów na mistrzostwach świata.

Wyjątkowej urody było też trafienie Messiego. W 65. minucie meczu z Bośnią i Hercegowiną dostał podanie przed polem karnym od Higuaina, balansem ciała minął dwóch rywali i uderzył - piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Begovicia. Był to drugi gol argentyńskiego gwiazdora w historii jego występów na mistrzostwach świata.

Ładne było też uderzenie Valdivii w meczu z Australią, który najpierw dostał doskonałe podanie od Alexisa Sancheza, a potem strzelił w samo okienko bramki Ryana.