Eliminacje MŚ 2018. Anglia i Niemcy z awansem

Anglicy i Niemcy na kolejkę przed końcem eliminacji mistrzostw świata mają pewne miejsce na mundialu w Rosji. Pierwszy punkt w kwalifikacjach zdobyli piłkarze Malty.

Grupa C

Niemcy wygrali dziewiąty mecz w tych eliminacjach i przed ostatnią kolejka mają już awans w kieszeni. Nad drugą w tabeli Irlandią Północną mają już osiem punktów przewagi. W czwartek kadra Joachim Loewa pokonała 3:1 właśnie piłkarzy z Irlandii. Prowadzenie już w drugiej minucie dał Rudy, w 21. minucie na 2:0 podwyższył Wagner, a trzecia bramkę dla Niemców w 86. minucie zdobył Kimmich. W doliczonym czasie gry Magennis strzelił gola dla Irlandii Płn.

Irlandczycy z Północy mimo porażki mają pewne drugie miejsce i spore szanse na baraże, bo nie mogą dogonić ich ani Czesi, którzy 2:1 wygrali z Azerbejdżanem, ani Norwegowie, którzy w czwartek rozbili aż 8:0 San Marino.

Grupa F

Anglicy by zapewnić sobie grę na mundialu, nie mogli ze Słowenią przegrać. W czwartek wiele wskazywało na to, że wykonają plan minimum, czyli zremisują bezbramkowo. Ostatecznie w meczu rozegranym na Wembley wygrali 1:0, a bramkę zdobył w 94. minucie Harry Kane.

Anglicy mają sześć punktów przewagi nad Szkotami, którzy w czwartek pokonali Słowaków 1:0. Zwycięstwo de facto wymęczyli. Od 23 minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Maka, ale nie potrafili tego wykorzystać. W 89. minucie piłkę do własnej bramki wepchnęli sobie sami Słowacy, a konkretnie Skrtel.

Swój pierwszy punkt w eliminacjach mistrzostw świata 2018 zdobyli piłkarze Malty. W czwartek zremisowali 1:1 z Litwą, choć od 23 minuty prowadzili po trafieniu Agiusa. W 53. minucie wyrównał Slivka.

Szkoci, Słowacy i Słoweńcy wciąż mają szansę na drugie miejsce i baraże. W ostatniej kolejce Szkocja gra na wyjeździe ze Słowenią, a Słowacja mierzy się z najsłabszą w grupie Maltą.