El. MŚ 2018. Francja rozbiła Holendrów. Ronaldo odjechał Lewandowskiemu

Reprezentacja Francji rozbiła bezradnie grającą reprezentację Holandii 4:0. Gole dla zespołu Didiera Deschampsa strzelali: Griezmann, Lemar (dwie) i Mbappe. W meczu Portugalii z Wyspami Owczymi hattricka strzelił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma już 14 goli w tych eliminacjach. Trzy więcej niż Robert Lewandowski.

Wielki hit w grupie A dla Francji. Reprezentacja Didiera Deschampsa nie dała żadnych szans Holendrom, którzy na Stade de France nie byli w stanie nawiązać równiej walki z gospodarzami. O losach meczu zdecydowała ofensywna siła Francuzów. Gole dla zespołu Didiera Deschampsa strzelali: Antoine Griezmann, Thomas Lemar (dwie) i Kylian Mbappe.

Zwycięstwo nad Holandią dało Francji pierwsze miejsce w grupie A. Wszystko przez porażkę Szwedów z Bułgarią 3:2.

Tak wygląda sytuacja w grupie A:

Sytuacja w grupie ASytuacja w grupie A (flashscore.pl)

Wydarzeniem czwartkowych meczów był hattrick Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z łatwością radził sobie z defensywą reprezentacji Wysp Owczych i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców eliminacji mistrzostw świata. Piłkarz Realu Madryt wyprzedził Roberta Lewandowskiego (11 goli) i ma już na swoim 14 bramek. Portugalia wygrała z Wyspami Owczymi 5:1. Mistrzowie Europy zajmują drugie miejsce w grupie B. Pierwsza jest reprezentacja Szwajcarii, która pokonała Andorę 3:0.

Sytuacja w grupie B:

Sytuacja w grupie BSytuacja w grupie B (flashscore.pl)

W grupie H okazałe zwycięstwo z Gibraltarem odniosła reprezentacja Belgii. Wynik 9:0 mówi wszystko, a warto zaznaczyć, że od 40. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Axela Witsela. Siły wyrównały się dopiero w 82.minucie.