Sport.pl

Mundial. Kylian Mbappe odda premię na cele charytatywne

Kylian Mbappe zdecydował się na przekazanie swojej premii za mistrzostwa świata w Rosji na rzecz fundacji charytatywnej.

Kylian Mbappe był jednym z najlepszych zawodników w mundialu w Rosji. A FIFA oficjalnie uznała 19-latka najlepszym młodym zawodnikiem turnieju.  Okazuje się jednak, że zdobywca czterech bramek ma wielkie serce, bo całą premie za mundial przekazał na cel charytatywny. 

Legia Warszawa - porażka z Cork będzie tragedią

500 tysięcy dolarów - tyle premii za grę na mistrzostwach miał dostać Mbappe. Zawodnik całą tę kwotę zdecydował się przekazać na rzecz fundacji Premiers de Cordee, która zajmuje się aktywizację sportową dzieci hospitalizowanych i niepełnosprawnych.

Bartosz Huzarski: Rafał Majka może być w "piątce". To nie jest bujanie w obłokach

- Jeśli ma czas to nas odwiedza. Kylian ma bardzo dobre relacje z dziećmi i zawsze wie jak je motywować. Te spotkania dają mu dużą radość - Sebastien Ruffin, który odpowiada za organizację Premiers de Cordee.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (68)
Mundial. Kylian Mbappe odda premię na cele charytatywne
Zaloguj się
 • Jacek Bereda

  Oceniono 21 razy 17

  Dla porównania, ostatnie minuty meczu Polska - Japonia. Nawałka każe Grosickiemu położyć się na ziemi i udawać kontuzję, żeby sędzie przerwał mecz. Żeby można było wprowadzić na boisko Kubę Błaszczykowskiego. Żeby zaliczył 101 występ w kadrze i skasował wypłatę dla zawodnika wchodzącego z ławki a nie siedzącego cały mecz na ławce.
  I choć ten Mbappe czarny to Błaszczykowski jest 100 lat za nim.

 • kzet69

  Oceniono 10 razy 10

  Brawo

 • Adam Skopowski

  Oceniono 10 razy 10

  Choć nie sądzę by ta kwota miała większy wpływ na poziom jego życia,to gest bardzo ładny I godny!W strzególności jak na ten wiek!

 • aa1000

  Oceniono 8 razy 8

  To jest nic.
  Nasi [czytaj zaczadzonego suwerena i episkopatu] rządowi politycy wykazali się znacznie większym chrześcijańskim braterstwem i oddali w całości całoroczne nagrody na Caritas.

 • amuzc

  Oceniono 6 razy 6

  Żaden z polskich kopaczy, ani żaden z polskich tzw "polityków" takiego zachowanie nie pojmuje. Po prostu różnica klas.

 • apollo1966

  Oceniono 6 razy 6

  Równy gość. Wczoraj podczas ceremonii w Pałacu Elizejskim z uśmiechem rozdawał autografy i pozował do zdjęć, otoczony przez dzieci i nastolatki, niewiele młodszych od siebie. Był to budujący i miły widok.

 • demetria11

  Oceniono 6 razy 6

  Młody, zdolny i o wielkim sercu. Brawo, Kyky!

 • paolish

  Oceniono 4 razy 4

  Kylian powinien natychmiast zwrocic premie za Mundial do Caritasu!!

 • 0roman0

  Oceniono 4 razy 4

  Nawet dla bogatego (a takim z pewnością już jest) pół miliona dolarów to spora kasa. Szacunek. Mam nadzieję że z każdym rokiem będzie grał coraz lepiej tak aby w przyszłości mógł dołączyć do najlepszych zawodników w historii futbolu. Bo to że potencjał ma to już pokazał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX