Sport.pl

Mundial. Stadion w Wołgogradzie już się rozpada. Grała tam Polska

Polska zagrała swój ostatni mecz na MŚ 2018 z Japonią (1:0) w Wołgogradzie. Rosyjski bloger Ilja Warłamow pokazał obecne zdjęcia stadionu, który powoli się rozpada.

Warłamow to znany rosyjski bloger, dziennikarz i fotograf. Jego profile w mediach społecznościowych śledzą setki tysięcy ludzi. 

- Jeszcze przed końcem mistrzostw [zdjęcia zrobił przed finałem Francja - Chorwacja - dop. red.] stadion w Wołgogradzie poddał się Wołdze - napisał w swoim wpisie blogowym. Wołgograd jest położony właśnie nad tą rzeką, ma ponad milion mieszkańców.

- Tak się kończy budowa z pominięciem odpowiedniej technologii, w pośpiechu i przy złodziejach, którzy wykorzystują każdą okazję - ocenia Warłamow. Zdjęcia na zewnątrz obiektu porażają, wszystkie można znaleźć na stronie Warłamowa.

Jak podają rosyjskie media to efekt potężnej ulewy. Agencja informacyjna "Novosti Volgograda" podała, że w dwie godziny spadło tyle deszczu, co zazwyczaj w ciągu dwóch miesięcy.

Warłamow nie zgadza się z takim postawieniem sprawy. Jak napisał, kilkaset metrów od stadionu stoi Kurhan Mamaja [miejsce poświęcone pamięci radzieckich żołnierzy - dop. red.], które w ogóle nie ucierpiało, mimo że istnieje od kilku dekad. Zdaniem Rosjanina "praw fizyki nie da się oszukać". To efekt zaniedbań względem kanalizacji czy zbyt słabych stoków.

Podobne problemy mogą mieć miejsce w stadionie w Niżnym Nowogrodzie. Kilka dni temu droga na obiekt nie wytrzymała mocnych opadów deszczu. - Jestem pewien, że za chwilę będzie wysyp podobnych informacji z innych miast - napisał na Twitterze Jarosław Bińczyk, dziennikarz Gazety Wyborczej, który opublikował w sieci zdjęcie.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (142)
Stadion w Wołgogradzie już się rozpada. Grała tam Polska
Zaloguj się
 • gandalph

  Oceniono 20 razy 18

  "praw fizyki nie da się oszukać"
  To zdanie powinni sobie powtarzać 115 razy dziennie, najlepiej dużymi literami, po pierwsze prawnicy, po drugie specjaliści od "dojnej zmiany".

 • sailor2016

  Oceniono 23 razy 15

  Grunt, że się nie zawalił podczas meczów, a to że Rosjanie wyrzucili kasę w błoto budując stadion jednorazowego użytku to ich sprawa. Może tak lubią.

 • purre

  Oceniono 29 razy 15

  Żadna sensacja. Najgorzej było w Kazaniu, na meczu z Kolumbią. Tam w trakcie spotkania Lewy wpadł w szczelinę i nie było go widać przez 90 minut. Jednym słowem: fuszerka!

 • szabepio

  Oceniono 24 razy 12

  Ruski burdel. Taki sam jak i pisowski burdel. A i może mocodawca i ten sam...

 • quamtsa

  Oceniono 24 razy 8

  Stadion w Carycynie jest jak cały ten kraj. Piękny, potężny, wygląda solidnie... Wystarczy mocna ulewa i spływa.

 • japka_putina

  Oceniono 17 razy 7

  To nie żadna fuszerka, tylko perfekcyjna precyzja. Stadion spełnił swoją rolę sportową (mecze się odbyły bez zakłóceń), społeczną (kto miał zarobić, to zarobił), a teraz się autonomicznie i błyskawicznie biodegraduje. Przecież gdyby chcieli ten stadion pomieć dłużej, to by go nad rzeką na piasku nie stawiali?

 • eljanaki

  Oceniono 10 razy 6

  A co już zapomnieli już jak pge długo po ME dach przeciekał i ściany odpadały..
  Byłęm w Moskwie i było pięknie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX