Sport.pl

Mundial. Rosja odparła prawie 25 milionów ataków hakerskich

Władimir Putin powiedział na konferencji prasowej, że Rosja w czasie mistrzostw świata odparła prawie 25 milionów cyberataków na struktury informacyjne mistrzostw.

Władimir Putin podał w niedzielę informacje, że w czasie trwających od 15 czerwca do 15 lipca mistrzostwa świata w Rosji, służby udaremniły aż 25 milionów ataków hakerskich na struktury informacyjne mundialu.  W niedzielny wieczór doszło do spotkania Władimira Putina z radą bezpieczeństwa mistrzostw świata. Po nim ogłoszono, że Rosja odparła niezwykła liczbę ataków.

- Ten sukces to ogromna praca prewencyjna, operacyjna, ale też analityczna i informacyjna. Wykorzystaliśmy cały nasz potencjał i siły, którymi dysponujemy. Byliśmy maksymalnie skoncentrowani - powiedział Putin.

W czasie mundialu o bezpieczeństwo sportowców i kibiców dbało 130 przedstawicieli służb specjalnych z 34 krajów. W sumie kontrolowano blisko 2 miliony osób. Do tego stale nadzorowana była praca obiektów infrastruktury krytycznej. - Przeprowadziliśmy 400 kontroli w prawie 200 obiektach - mówił Putin. 

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (23)
Ogromna liczba cyberataków na mundial w Rosji
Zaloguj się
 • marko_uk

  Oceniono 5 razy 5

  To już? Cały artykuł?

 • ainol novo

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo Rosja brawo Putin, to jest kraj i pan prezydent, a nie jakaś tam śmieszny dziadzio co żyje z kotem i kraj z trzema plemnieniami Lewusami Prawiczkami i Centro Ośmiornicami

 • realistas

  Oceniono 2 razy 2

  Trumpowi się nie udało. Jak widać Rosjanie są lepsi.

 • loocasm

  Oceniono 4 razy 2

  Mundial się skończył. Nieprawdaż bigosmiszcz?

 • cromio

  Oceniono 4 razy 0

  Przebijam. 125 milionów. A co tam. Russia is great!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX