Sport.pl

Piłka nożna. Wisła Kraków dostanie pieniądze dzięki Marcelo? Może przejść do West Ham United

Wisła Kraków może liczyć na "pomoc" Marcelo w obecnej trudnej sytuacji. Brazylijczyk może odejść z Olympique Lyon do West Hamu United.

Wisła Kraków pozyskała Marcelo w 2008 roku. Brazylijczyk spędził w Krakowie dwa lata, a jako że miało to miejsce przed ukończeniem 23. roku życia, Wiśle należą się pieniądze z każdego kolejnego transferu.

To "mechanizm solidarnościowy", rekompensata za wyszkolenie zawodnika. Wisła dostaje 0,92 proc. od każdego kolejnego międzynarodowego transferu Marcelo, dzięki czemu już wcześniej zarabiała pieniądze w ten sposób.

Wisła może zarobić dzięki West Hamowi United. Anglicy zaoferowali Olympique Lyon aż 18 mln funtów - informuje "Daily Mail". Ta oferta została odrzucona, ale "Młoty" mają podnieść ją do 20 mln funtów. Wtedy Francuzi mogą zdecydować się na sprzedaż swojego piłkarza.

Piłka nożna. Rostkowski: Jedno z najsłynniejszych oszustw w historii w finale MŚ 2018

Jeżeli West Ham zapłaci 20 mln funtów, to Wisła dostanie co najmniej 184 tysiące funtów - to prawie 900 tysięcy złotych.

Wisła Kraków ma obecnie spore problemy finansowe. Miasto Kraków wypowiedziało jej umowę na dzierżawę stadionu, a do porozumienia doszło jedynie dzięki władzom Ekstraklasy. Pokryją one zobowiązania Wisły z pieniędzy, które miała otrzymać w ramach ekwiwalentu. Wisła ma 7,5 mln złotych długów względem miasta.

Marcelo wspiera Wisłę również na Twitterze. Wysłał do nich specjalną wiadomość za pośrednictwem tego portalu.

- Chciałbym prosić Kibiców, by nie opuścili Wisły w tych trudnych chwilach i zapełnili trybuny w nadchodzącym sezonie. Mam nadzieję, że pomoże to Wiśle przetrwać. Pamiętajciie, że jestem z Wami w tej walce - napisał Marcelo podkreślając, że gdyby nie Wisła, to nigdy by nie trafił do Lyonu.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (8)
Transfer Marcelo uratuje Wisłę Kraków?
Zaloguj się
 • tambourine_woman

  Oceniono 11 razy 11

  Piękne słowa! Ładna polszczyzna - i fajnie, że mu się chciało.

 • zabavnik

  Oceniono 8 razy 8

  Spoko gosciu i swietny piłkarz

 • tom3cki

  0

  Mamy 2gie miejsce na swiecie w lekkiej tym sie cieszmy a nie banda niedoszkolonych idiotow co pomimo katastrofy dalej fotki wrzucaja ze swoimi z jednego sklepu panienkami

 • gunston

  Oceniono 3 razy -1

  Wisła to studnia bez dna. Ile by tam pieniędzy nie wrzucić to i tak wszystko utonie i przepadnie. Na dodatek wokół klubu kręcą się ludzie z mocno podejrzaną kartoteką.

 • Moje konto

  Oceniono 7 razy -3

  CZYM RÓŻNI SIĘ PIŁKA NOŻNA OD INNYCH DYSCYPLIN ?
  W innych dyscyplinach zawodnicy rywalizują aby zarobić jak największe pieniądze i osiągnąć wyniki. W piłce zawodnicy najpierw dostają ogromne pieniądze, więc po co mają jeszcze osiągać wyniki i grać w piłkę ? Chyba logiczne, nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX