Sport.pl

Mundial 2018. Domagoj Vida nie zostanie ukarany. FIFA wydała oficjalny komunikat

Domagoj Vida nie zostanie ukarany za drugie nagranie, w którym krzyczy "chwała Ukrainie". FIFA wydała oświadczenie dzień przed wielkim finałem mistrzostw świata. Mecz Francja - Chorwacja w niedzielę o 17.

Domagoj Vida opublikował przed półfinałowym spotkaniem mistrzostw świata z Anglią kolejny filmik, na którym krzyczy "chwała Ukrainie". Wcześniej zawodnik otrzymał ostrzeżenie od FIFA po tym, jak zamieścił w sieci podobne wideo po spotkaniu 1/4 finału mistrzostw świata.

Sport.pl ujawnia sztab Brzęczka

Teraz FIFA wydała oficjalny komunikat w sprawie drugie nagranie chorwackiego obrońcy. Informacja pojawiła się na dzień przed wielkim finałem mistrzostw świata, w którym Chorwacja zagra z Francją.

 

FIFA zaznaczyła, że zawodnik nie może zostać ukarany po raz drugi, ponieważ kolejny film został nagrany przed oficjalnym ostrzeżeniem. 

- Po pełnej analizie drugiego wideo z udziałem chorwackiego piłkarza Domagoja Vidy, Komisja Dyscyplinarna FIFA ustaliła, że piłkarz nie zostanie ukarany - czytamy w komunikacie.

Ivan Rakitić - typowy Szwajcar z Chorwacją w sercu

Wielki finał mistrzostw świata na Łużnikach w niedzielę o godz. 17. Relacja w Sport.pl.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (146)
Domagoj Vida nie zostanie ukarany. FIFA wydała oficjalny komunikat
Zaloguj się
 • 11danek

  Oceniono 58 razy 22

  Nikomu to ni przeszkadza tylko ruskim. Zdają sobie sprawę ze najazd na niezależne państwo i grabierz jego terytorium jest dla wszystkich nie do przyjęcia, ze jest to ciężkie przestępstwo i robią wszystko żeby sprawa przyschła. A tu taki Chorwat przypomina całemu światu o ruskim barbarzyństwie. Ruskie nie lubią jak się mówi o nich prawdę.

 • Black Swan

  Oceniono 29 razy 13

  "FIFA ustaliła, że piłkarz nie zostanie ukarany "

  FIFA to kant dupy może mu skoczyć... Tak samo jak każdemu innemu człowiekowi, który po za stadionem wyraża swoje opinie... Ludzie mogą mówić co chcą, kiedy chcą czy sympatyzować z kim chcą i FIFA goowno do tego... Przemoc ideologiczna zawsze kończy się źle dla tego, kto próbuje jej używać...

 • jan.go

  Oceniono 11 razy 9

  I ja przyklasnął bym temu ale tu nie do końca chodzi o Ukrainę Wszędzie odradza się faszyzm i to już nie nowoczesny który przetrawił własne błędy , cywilizowany ,, tylko historyczny W Chorwacji odrodzili się Ustasze w wyniku wojny domowej w Jugosławii o których z przerażeniem opowiadali essesmani którzy z nimi współpracowali bo nie mieściło im się w głowie ich barbarzyństwo Tak jak UPA stała się oficjalna częścią nowej Ukrainy to Ustasze stali się oficjalną częścią nowej Chorwacji Pani prezydent sławi ich czyny czyny I stąd przyjaźń między Prawym Sektorem i Ustaszami bo Chorwaci są wrogami Serbów ( wojna ) którzy mają swoich Czetników ale są przyjaciółmi Rosji I w tym momencie to już nie jest czarno białe a bardzo niebezpieczne bo rozpad Jugosławii pokazał że obozy koncentracyjne mogą wrócić

 • octopusdei

  Oceniono 10 razy 8

  Równie dobrze mógłby krzyczeć "Sieg heil"! Absolutnie na jedno wychodzi, ukraińcy wykazali się o wiele większym bestialstwem niż niemieccy naziści, doskonale umotywowanym ideologicznie i systemowo przeprowadzonym. W większości cywilizowanych krajów pochwała nazizmu jest karana i ten proukraiński śmieć powinien siedzieć.

 • Oceniono 10 razy 8

  Powinien być ukarany jak chce politykować to niech zakończy karierę i sprawa będzie jasna , trzeba umieć rozdzielić sport od polityki , jak Vida sobie z tym nie radzi to pora pożegnać się z piłką nożną

 • xxxyyyzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  Oceniono 9 razy 5

  ten Vida nie zna historii i nie wie co krzyczy, to słowa banderowców !!!

 • burmiszcz

  Oceniono 19 razy 5

  Pomijając przedmiot sprawy, moja psorka z matmy z czasów technikum określiłaby tego pana w jeden sposób: "buzia nieskalana myśleniem"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX