Sport.pl

Mundial 2022. Lubański: Mistrzostwa świata z choinką w tle? Nie było innego wyboru

- Mistrzostwa świata z choinką w tle? Tego jeszcze nie było i to na pewno spowoduje bałagan w ligach i w klubowych rozgrywkach międzynarodowych. Ale skoro wybrano Katar, to trzeba było też podjąć taką decyzję, by mundial tam rozegrać w grudniu, a nie latem - komentuje Włodzimierz Lubański. W piątek prezydent UEFA Gianni Infantino ogłosił, że następne mistrzostwa świata odbędą się od 21 listopada do 18 grudnia

Infantino potwierdził to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Już krótko po wyborze Kataru na organizatora MŚ 2022 zastanawiano się czy turniej będzie mógł się odbyć o swojej tradycyjnej, letniej porze. Wstępne plany FIFA zakładały nawet, że mundial skończy się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nieoficjalnie jako datę finału wpisywano 23 grudnia.

- Miał być mundial z choinką w tle, no i będzie, bo 18 grudnia to przecież już też czas bardzo przedświąteczny – mówi w rozmowie ze Sport.pl Włodzimierz Lubański. - Grałem na mundialu [w 1978 roku], bardzo wiele mistrzowskich turniejów obejrzałem i oczywiście nie było takiego, który toczyłby się w grudniu – dodaje jeden z naszych najwybitniejszych piłkarzy w historii. - Sprawa jest wyjątkowa, ale wszyscy wiemy, że związana z temperaturami, jakie panują w tamtym regionie świata. Podjęto taką decyzję na pewno wyłącznie ze względu na łatwiejsze warunki atmosferyczne, które piłkarze i kibice będą mieli w grudniu. Skoro wybrano Katar na organizatora, to trzeba było też podjąć taką decyzję, by mundial tam rozegrać właśnie grudniu, a nie latem – przekonuje Lubański.

Oczywiście mistrz olimpijski z Monachium z 1972 roku zauważa, że rozegranie mundialu w takim terminie spowoduje ogromne zamieszanie w rozgrywkach ligowych i w klubowych rozgrywkach międzynarodowych. – Pewnie, że będzie bałagan. Ale wszyscy dostali informację z czteroletnim wyprzedzeniem po to, by jakoś spróbowali ten 2022 rok zaplanować. Naturalnie nie da się trudności całkowicie pokonać, nikt nie wymyśli czegoś, co pozwoli uniknąć bardzo długiej przerwy w już zaawansowanej fazie sezonu. Ale trudno, po prostu trzeba będzie się dostosować – kończy Lubański.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (50)
Mundial 2022. Lubański: Mistrzostwa świata z choinką w tle? Nie było innego wyboru
Zaloguj się
 • 0roman0

  Oceniono 9 razy 7

  MŚ w grudniu? A Robert na to ho ho ho.
  A tak na poważnie to dla nas nie ma większego znaczenia. Nie mamy zawodników którzy mogliby zdobyć awans. Nasi zawodnicy w coraz mniejszej liczbie grają (nie grzeją ławki) w dobrych europejskich klubach. Następców nie widać a ci co obecnie stanowią trzon kadry za 4 lata będą blisko emerytury.

 • karasek432

  Oceniono 4 razy 4

  My nie musimy się przejmować bo nas tam nie będzie.

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 4

  Co za idiotyczna decyzja. Araby kupily FIFA i sie ciesza ze zniszcza swieta Bozego Narodzenia. Oni na mundial w czasie ramadanu nigdy by sie nie zgodzili.

 • marek.usc

  Oceniono 5 razy 3

  A finał to W wigilię bym zrobił. Nasze klechy by się zapłakały bo na pasterka same kobiety no i jakie to straty by były finansowe dla kościoła

 • marek.usc

  Oceniono 3 razy 3

  Ibardzo dobrze że zimą. Są długie zimowe wieczory można będzie wiele więcej meczów obejrzeć niż teraz bo za widoku tyle rzeczy do zrobienia na podwórku kobieta cały czas truje że to czy tamto nie zrobione A zimą to co innego piwko grzane chapcie telewizor 60 cali nikt nie wkurza nikt nie przerywa. Jak dla mnie super

 • kulszowa

  Oceniono 3 razy 3

  Katar to potwornie bogate,ale maluteńkie państewko plus minus wielkości woj. opolskiego lub Kotliny Kłodzkiej .Nie będzie więc żadnych problemów logistycznych z przemieszczaniem się piłkarzy ze stadionu na stadion.

 • pjck

  Oceniono 9 razy 3

  No to możecie nie awansować. Sorry - ale wtedy będą skoki.

 • adigi

  Oceniono 3 razy 3

  "Miał być mundial z choinką w tle, no i będzie, bo 18 grudnia to przecież już też czas bardzo przedświąteczny"
  w Polsce czas bardzo przedświąteczny zaczyna się 2 listopada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX