Sport.pl

Mundial 2018. Zbigniew Boniek: Cesare Prandelli i Michał Probierz nie zastąpią Adama Nawałki

Zbigniew Boniek skreślił dwóch kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Michał Probierz i Cesare Prandelli nie zastąpią Adama Nawałki. - Nie są kandydatami - przyznał Boniek w wywiadzie dla tygodnika 'Piłka Nożna'.

Michał Probierz i Cesare Prandelli byli wymieniani wśród potencjalnych następców Adama Nawałki, ale już wiadomo, że nie przejmą w lipcu reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że nie są kandydatami na stanowisko selekcjonera polskiej kadry.

- Na dziś Michał Probierz jest przede wszystkim trenerem klubowym. Nie jest kandydatem do roli selekcjonera - zaznaczył Boniek.

Dlaczego prezes PZPN nie powierzy kadry obecnemu trenerowi Cracovii? - Michał ma w sobie mnóstwo adrenaliny. Gdyby przegrał mecz w roli selekcjonera, nie wytrzymałby dwóch miesięcy, a co tyle mniej więcej grają reprezentacje, do kolejnego spotkania. Trener kadry pracuje przede wszystkim koncepcyjnie - zaznaczył Boniek.

Prandelli też odpada

Reprezentacji Polski nie poprowadzi również Cesare Prandelli. - Znamy się, lubimy, mamy wspólnych znajomych, żyjemy w dobrych stosunkach, czasami do siebie dzwonimy. Nie wydaje mi się jednak, że jest kandydatem do prowadzenia reprezentacji Polski - przyznał prezes PZPN w wywiadzie dla tygodnika 'Piłka Nożna'.

Boniek zdradził, kiedy ogłosi nazwisko nowego selekcjonera

Decyzja o nowym selekcjonerze 23 lub 24 lipca.

***

Piotr Nowak chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski

CV na biurku Bońka

Wojciech Szczęsny zmienia numer

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (81)
Zbigniew Boniek skreślił dwóch kandydatów na selekcjonera
Zaloguj się
 • stronzo_bestiale

  Oceniono 6 razy 6

  Trener trenerem. To rzecz ważna, ale w sumie wtórna.
  11-12 lat temu Polska lała spokojnie Belgię w eliminacjach do ME. Dziesięć lat później Belgia ma tylu piłkarzy klasy europejskiej i światowej, że mogłaby 2-3 drużyny wystawić. Każdą lepszą od polskiej. Sukcesy marketingowe, sprzedaże i reklamy. Pełne trybuny na kadrze - 53 tysiące na meczu z ogórkami z Litwy. Pompowanie sztuczne rankingu FIFA. Wszystko pięknie.
  Ale może by Boniek jednak zajął się poważnie prawdziwą reformą systemu szkolenia i selekcji kopaczy. Gdy pojawi sie kilkunastu świetnych piłkarzy i kilkudziesięciu bardzo dobrych, to zupełnie inaczej będzie miała 1 supergwiazda.

 • ryslew2061

  Oceniono 7 razy 5

  Zdzisiu Kręcina?

 • zepp57

  Oceniono 16 razy 4

  Boniek skreśla nazwiska ? ,niech przypomni kibicom jak to on był selekcjonerem i rzucił reprezentację bez podania powodu i spieprzył za granicę aby pilnować swoje bukmacherskie interesy ,wielki prezes !!!!!!!

 • artekketra

  Oceniono 5 razy 3

  Boniek wie co mówi, w końcu trenerem był wybitnym...

 • t_uptus

  Oceniono 7 razy 3

  Nie ma trenera, ktory zrobilby z Poalkow mistrzow. To jest niemozliwe!!!!!!! Nasi pilkarze wywodza sie z plebsu , ktory ma w sobie gleboko zakorzeniony strach przed sukcesem. Nie jestesmy narodem zwyciezcow co widac przy pöorownaniu Chorwatow i Polakow. To przykra prawda. To co pokazali Nawalka i i jego ekipa to kmompromitacja na dekady .

 • matts06

  Oceniono 9 razy 3

  Boniek nikogo nie skreślił, bo sam Probierz powiedział już dawno temu, że nie jest zainteresowany. Pewnie tak samo było z Włochem, ciekawe czy w ogóle był zainteresowany, ale Zibuś próbuje pokazać jaki to on jest ważny, że skreśla na lewo i prawo kandydatów na trenera.

 • kichchi

  Oceniono 5 razy 3

  chcemy tego szweda od islandczykow

 • xurus

  Oceniono 5 razy 3

  Polskiej Reprezentacji żaden nowy trener nie pomoże.Wciąż będzie tak samo.Złudzenie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX