Sport.pl

Mundial 2018. Domagoj Vida opublikował w sieci kolejny filmik. "Sława Ukrainie!"

Obrońca reprezentacji Chorwacji, Domagoj Vida, dzień przed półfinałowym spotkaniem MŚ z Anglią, opublikował w internecie kolejny filmik, na którym krzyczy "Chwała Ukrainie!". Wcześniej zawodnik otrzymał ostrzeżenie od FIFA po tym, jak zamieścił w sieci podobne wideo po spotkaniu 1/4 finału mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że Vida opublikował pierwsze wideo tuż po wygranym ćwierćfinale mistrzostw świata, w którym Chorwacja wyeliminowała reprezentację Rosji po serii rzutów karnych. Obrońca strzelił w tym meczu gola w 101. minucie i wyprowadził Chorwację na prowadzenie.  Po zakończeniu spotkania nagrał filmik z byłym kolegą z drużyny Ognjenem Vukojevicem, obecnie pracującym jako członek sztabu Chorwatów, w którym dedykuje zwycięstwo Ukrainie.

"Chwała Ukrainie!" - krzyczał obrońca w krótkim filmiku, który w Rosji został uznany za bardzo kontrowersyjny. Jest to bowiem - zdaniem Rosjan -  slogan antyrosyjskich nacjonalistów z czasów Majdanu w 2014 roku. Vida to piłkarz mocno związany z Ukrainą, bo latach 2012-2018 grał w Dynamie Kijów, a niedawno przeniósł się do tureckiego Besiktasu. 

Po opublikowaniu pierwszego materiału, Vida otrzymał od FIFA ostrzeżenie, a Vukojević został wysłany do domu przez chorwacką federację.  - To był tylko żart, mam przyjaciół na Ukrainie przez grę dla Dynama Kijów. Nie miałem na myśli niczego innego. To zwycięstwo dla Dynamo i dla Ukrainy - mówi Vida dla Sports.ru.

Jak się okazuje, Vidzie jeden żart nie wystarczył, bo we wtorek w internecie pojawił się kolejny materiał, w którym ponownie wykrzykiwał "Chwała Ukrainie!". Tym razem na nagraniu znalazł się również Ivica Olić, były reprezentant Chorwacji, obecnie asystent Zlatko Dalicia.

 

FIFA już wcześniej zagroziła zawodnikowi, że kolejne zachowania w takim stylu, mogą grozić jego dyskwalifikacją. Teraz odpowiednie organy federacji mają ponownie przyjrzeć się sprawie.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (173)
Mundial 2018. Domagoj Vida opublikował w sieci kolejny filmik. "Sława Ukrainie!"
Zaloguj się
 • mrdilbert

  Oceniono 32 razy 14

  No Europo Wartości, co z wolnością słowa? Czy korporacja FIFA może szykanować człowieka za to co mówi w swoim wolnym czasie (poza boiskiem)?

 • pascvale

  Oceniono 16 razy 12

  Pogonić tych głupków do domu.

 • Oceniono 42 razy 12

  Spoko jest ten Vida dobrze mu sie z oczu patrzy.
  Pokusze sieze jest najlepszym obronca turnieju.
  Z takim to na piwko mozna wyskoczyc i pospiewac.
  Do boju Chorwacja!!!

 • gunston

  Oceniono 17 razy 9

  Pomijając wątek ukraiński to Vida ma szczęście, że jest Chorwatem. Polscy dziennikarze i internauci już by go zajechali bo przecież od piłkarzy wymaga się profesjonalizmu i abstynencji. Tak zaszczuto między innym Peszkę pobijając przy tym rekord hipokryzji.
  Inne prawa niż piłkarze ma polski kibic: w jednej ręce piwo a w drugiej pilot od telewizora. Jemu wolno.

 • zapiekanek

  Oceniono 30 razy 8

  Brawo! Są w życiu rzeczy ważniejsze niż kopanie piłki. A Vida zostanie jedynym sprawiedliwym wśród zawodników świata. W 1982 roku, na Mundialu w Hiszpanii, na stadionach wisiały bannery Solidarności. Było nam miło, a FiFA nie widziała problemu. Teraz Ukraińcom jest miło, a FIFA się wścieka. Żałosny świat.

 • byann

  Oceniono 11 razy 7

  Wołyń-Jasenovac front trzyma się razem.

 • tonz2

  Oceniono 23 razy 7

  Zostanie demokratycznie wyje...ny z turnieju za mówienie prawdy, ewentualnie wypadnie z okna

 • mlody-werter

  Oceniono 12 razy 6

  Gdyby ktoś nie pamiętał, to "Sława Ukrajini!" jest to pierwsza część pozdrowienia ukraińskich nacjonalistów, pełna wersja, czyli "Sława Ukrajini! Herojam sława!", w połączeniu z salutem rzymskim była stosowana jako powitanie członków UPA i OUN w czasie II Wojny Światowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX