Sport.pl

Dariusz Szpakowski krytykowany za komentarz podczas meczu Rosji z Chorwacją. Dyrektor TVP Sport staje w jego obronie

Dariusz Szpakowski w ostatnich dniach jest jednym z najbardziej krytykowanych polskich komentatorów sportowych. Wiele osób zarzuca doświadczonemu dziennikarzowi stronniczość, którą - ich zdaniem - miał przejawiać podczas meczu reprezentacji Rosji z Chorwacją. W obronie Szpakowskiego stanął dyrektor TVP Sport. Marek Szkolnikowski.

Najbardziej Szpakowskiemu oberwało się od Krzysztofa Świątka, prowadzącego programu "Minęła 8" TVP Info. - To drewniane komentatorskie próchno powtarzające w każdym meczu utarte zwroty i stereotypy - napisał Świątek. Krytyki nie szczędzili też inni, m.in. Wojciech Mucha, szef publicystyki "Gazety Polskiej". - Szpakowski człowiek Rosji. Co za flanela - powiedział Mucha.

W obronie doświadczonego komentatora stanął dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. - Nie zgadzam się na bezpardonowy atak. Na początku transmisji cytował [Dariusz Szpakowski - red.] słowa hymnów obydwu państw, podkreślając miłość do ojczyzny obydwu słowiańskich narodów. Przy bramkach Chorwacji i Rosji wykazywał się podobnym entuzjazmem. Wszelkie oskarżenia są absurdalne - napisał Szkolnikowski na Twitterze.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (50)
Dariusz Szpakowski krytykowany za komentarz podczas meczu Rosji z Chorwacją. Dyrektor TVP Sport staje w jego obronie
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 13 razy 11

  Rewolucja zjada własne dzieci. Nie jest fanem Szpakowskiego, zasłużył sobie na krytykę ale zarzut, że w tym meczu był stronniczy i prorosyjski jest tak dęty, że ręce opadają. To więcej mówi o poziomie intelektualnym prawicowych dziennikarzy niż o samym Szpakowskim.

 • mm0427

  Oceniono 9 razy 9

  Młodzi prawicy prezentują poziom kultury niespotykany wśród rozwiniętych kulturalnie ludzi.

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 8

  Jaki prostackie prymitywem trzeba by aby wyzwać kogoś od próchna. Takie mentalne g.... pracuje w TVPiS Info.

 • hrabiaa

  Oceniono 9 razy 5

  Panie Darku, Pan się " nie boi", to tylko dwuzwojowi mózgowo, prostaczkowie, którzy z mlekiem matki chłepcą ksenofobię. Gdy jadą na Zachód, to "są lepsi w przepisach od miejscowych". Ich "czas" mija", Europa nie chce takich "bohaterów"

 • Sekowski Arkadiusz

  Oceniono 11 razy 5

  Pan Darek Szpakowski to najbardziej bezstronny komentator jakiego znam i jakiekolwiek wycieczki w jego strone sa bezpodstawne.
  Szacun Panie Darku i duzo zdrowia abysmy mogli slyszec Panski glos komentatora jak najdluzej.

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 4

  Polacy zróbmy porządek z ta prostacka prymitywna katohałastrą z ugrupowania Targowica PiS zajmująca się szczuciem i czynieniem życia w tym kraju nieznośnym.

 • Łukasz Gajda

  Oceniono 10 razy 4

  Od kiedy komentator nie moze faworyzowac jakiejs druzyny, co za bezsens, Swiatek to zwykly cham

 • nicka1122

  Oceniono 4 razy 2

  Nie jestem miłośniczką ani Szpakowskiego, ani Szaranowicza, bo uważam, że nie da się ich słuchać. Mnóstwo lapsusów, błędów, złe wmawianie zagranicznych nazwisk i ciągłe wspominanie wydarzeń sportowych sprzed (wieeeeeelu) lat, zamiast skupienia na komentowanym meczu. Ale od dziennikarza wymaga się również wysokiego poziomu kultury, a tego zdecydowanie zabrakło tym Świątkom i Muchom - kimkolwiek są. Takie teksty to sobie mogą rzucać w zaciszu domowym, pod warunkiem, że od żonki patelnią nie zaliczą. Zupełnie anonimowi ludzie, z kompletnie nieznanymi nazwiskami, którym wydaje się, że są dziennikarzami. Żenujące i chamskie. Można nie lubić Szaranowicza i Szpakowskiego, ale od takich dwóch "bełkotów" zwanych Świątkiem i Muchą, należy im się szacunek.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 6 razy 2

  Prawice, lewica, ku...ca. Po co rozmywać meritum?
  Szpakowski powinien wreszcie wypierdzielać bo jest cienki jak dupa węża. Niech to wreszcie zrozumie: jest żenująco słaby, obciachowo nieprzygotowany, kompromitująco leniwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX