Sport.pl

Mundial 2018. Rosja przegrała przez pierwszego karnego? Czerczesow: Zobnin nie kontaktował i strzelał Smołow

Rosja odpadła po rzutkach karnych z mundialu, a kibice najwięcej pretensji mieli do Smołowa, który bardzo źle wykonał jedenastkę. Napastnika w obronę wziął jednak Stanisław Czerczesow. - Karne strzelali ci, którzy byli na to gotowi.

Rosja odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata po przegranych karnych z Chorwacją. Rosjanie zastanawiają się, dlaczego do pierwszego karnego podszedł Fiodor Smołow, który potem nie wykorzystał jedenastki i uderzył w sposób najgorszy z możliwych.

Piłkarza w obronę wziął Stanisław Czerczesow, który stwierdził, że karne strzelali ci piłkarze, którzy byli na to gotowi. Selekcjoner zauważył jednak, że początkowo podszedł do Romana Zobnina, ale ten zupełnie nie wiedział co się dzieje. 

Zmiany, które dały Rosji dumę. Podczas mistrzostw świata Stanisław Czerczesow udowodnił, jak wielka moc jest w rękach selekcjonera

- Podszedłem do Zobnina przed karnym, a on w ogóle nie rozumiał o czym ja mówię, kim jestem i gdzie on się znajduje. Strzelali ci, którzy byli gotowi- mówił na konferencji prasowej Czerczesow. 

Kolinda Grabar-Kitarović w szatni reprezentacji Chorwacji. Pani prezydent gratuluje awansu do półfinału

To tylko pokazuje, z jak dużą presją wiąże się wykonywanie rzutów karnych. Warto również zauważyć, że obie drużyny były bardzo zmęczone, bo przecież w 1/8 finału również rozegrały po 120 minut. Własnie dlatego o pomyłkę w serii jedenastek było bardzo łatwo, a Smołow to piłkarz, który w swojej dotychczasowej karierze wykonywał 19 rzutów karnych i tylko dwóch nie strzelił.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. W Polu K #24. Eden Hazard przyćmił Neymara. Mistrzostwa świata stały się Euro 2018

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (247)
Rosja przegrała przez Smołowa? Czerczesow: Zobnin nie kontaktował więc nie strzelał
Zaloguj się
 • pizzon

  Oceniono 48 razy 38

  Rosjanie to przeciętna drużyna ale ich zaangażowanie i wola walki była niesamowita. Tego spodziewaliśmy się po nawałkowcach i o to, o ten brak ambicji jest największy żal.

 • glon4

  Oceniono 28 razy 24

  Gratulacje dla obu drużyn i dziękuję za piękne widowisko.

 • koenzymq10

  Oceniono 47 razy 17

  Ruskie mogą jeszcze przejść...kontrole antydopingowa. Byloby to wielce wskazane.

 • polsilver100

  Oceniono 40 razy 14

  Rosja przegrała z podniesioną głową i honorem nie tak jak nasi szmaciarze

 • fromG y

  Oceniono 28 razy 12

  Rosjanie biegali jakby wciągnęli worek koki, 8 km różnicy w ciągu 90 min. to zjawisko godne zainteresowania odpowiednich laboratoriów, wystarczy podzielić to na 10- 15 metrowe interwały wykonywane przez poszczególnych zawodników, by stwierdzić że byliśmy świadkami próby oszustwa na skalę światową.

 • lepszywygra

  Oceniono 24 razy 10

  Tego właśnie powinniśmy się uczyć od Rosjan kultury i zangażowania tyle. Gratulacje dla Chorwacji

 • 111pln

  Oceniono 15 razy 9

  Najazd pieciagrodowej webbrygady.
  Widać temat potraktowany przez onuce prestiżowo...
  .l.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX