Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Szwecja - Anglia. Harry Maguire i Dele Alli wprowadzają zespół Garetha Southgate'a do półfinału!

Reprezentacja Anglii pokonała Szwecję 2:0 w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata. "Synowie Albionu" po raz pierwszy od 1990 roku awansowali do strefy medalowej mundialu.

W 30. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Ashley Young, a gola głową strzelił Harry Maguire. Po 14 minutach drugiej połowy było już 2:0. W pole karne dośrodkował Jesse Lingard, a Robina Olsena także głową pokonał Dele Alli.

Mundial piękny, ale bez drużyny, która zachwyca

Anglicy zdobyli 10. i 11. bramkę podczas rosyjskiego mundialu i zapewnili sobie pierwszy od 1990 roku awans do strefy medalowej. Po raz ostatni tyle goli na MŚ strzelili w 1966 roku, czyli wtedy, gdy po raz ostatni i jedyny sięgali po mistrzostwo świata.

Sobotni mecz w Samarze nie porwał, ale Anglicy zdecydowanie zasłużyli na wygraną. Zespół Garetha Southgate'a próbował atakować i rozbijać szwedzki mur ustawiony przed bramką Olsena. Reprezentanci Szwecji ograniczyli się do prób wyprowadzania kontrataków, ale i to wychodziło im słabo. Dość powiedzieć, że przed przerwą zespół Janne Anderssona nie oddał celnego strzału na bramkę.

Po przerwie Szwedzi stali się agresywniejsi, zaczęli grać odważniej i oddawać strzały na bramkę Jordana Pickforda. Bramkarz Evertonu popisywał się jednak znakomitymi paradami, czym doprowadzał do frustracji rywali.

Grzegorz Piechna: Skoro Ignaszewicz jest przygotowany na wielkie granie, to ekipa zasługuje na szacunek

Anglicy w strefie medalowej zagrają po raz pierwszy od 28 lat. Po raz ostatni w czwórce mundialu znaleźli się podczas imprezy we Włoszech, gdzie w półfinale po rzutach karnych przegrali z RFN, a w meczu o trzecie miejsce 2:1 pokonali ich Włosi.

W półfinale mundialu w Rosji zespół Southgate'a zagra ze zwycięzcą pary Chorwacja - Rosja, które odbędzie się w sobotę o godz. 20.00. Półfinał Anglia - Chorwacja / Rosja w środę o godz. 20.00 na Łużnikach w Moskwie.

Czy Harry Kane ucieknie Romelu Lukaku w wyścigu króla strzelców? [KLASYFIKACJA STRZELCÓW]

Szwecja wstrzyma produkcję, pracownicy obejrzą mecz z Anglią. 'Futbol ma tu swoje momenty

"BILD": Robert Lewandowski dostał krótkiego SMS-a od nowego trenera Bayernu Monachium. Niko Kovac wprowadził siedem zasad