Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Szwecja - Szwajcaria. Emil Forsberg bohaterem Szwecji. Walczy o wielki transfer

Emil Forsberg został bohaterem ćwierćfinałowego meczu Szwecja - Szwajcaria (1:0). Zawodnik RB Lipsk strzelił zwycięskiego gola i wybił piłkę z linii bramkowej. Niewykluczone, że po mundialu zmieni klub na jeszcze większy.

- Jestem gotowy na kolejny duży krok. To byłoby bardzo ciekawe - powiedział Emil Forsberg w rozmowie z "Fotbollskanalen". - Toczę rozmowy z RB, mam dobre relacje z klubem. Marzę o grze dla jednego z najlepszych klubów na świecie.

Reprezentantem Szwecji interesują się m.in. Arsenal, Liverpool czy Roma. Forsberg ma kontrakt ważny do 2022 roku, już rok temu próbował "uciec" z Lipska. Niemiecki klub zablokował jednak jego transfer.

Forsberg został bohaterem Szwecji. W 63. minucie uderzył z 16. metra, a piłka po drodze odbiła się od Akanjiego i zmyliła Yanna Sommera. W ten sposób Szwedzi objęli prowadzenie, którego nie oddali do samego końca.

W 80. minucie uratował Szwedów przed stratą bramką. Breel Embolo uderzał głową, a Forsberg wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

26-latek jest lewym skrzydłowym. W RB Lipsk gra od stycznia 2015 roku. Przez serwis Transfermarkt.de jest wyceniany na 25 mln euro. W poprzednim sezonie Bundesligi w 21 meczach strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Rok wcześniej w 30 meczach strzelił aż osiem goli i zaliczył 22 asysty!

W ćwierćfinale Szwecja zagra ze zwycięzcą pary Kolumbia - Anglia.