Mundial 2018. Najlepsi strzelcy, najskuteczniejsze drużyny. Kto zostanie Królem Strzelców MŚ 2018?

Jak na każdych tego rodzaju zawodach walczą między sobą nie tylko drużyny, ale i zawodnicy- o Koronę Króla Strzelców. Największą szansę na zdobycie tytułu ma zawodnik, którego drużyna zajdzie najwyżej w tabeli.

Jak na każdych tego rodzaju zawodach walczą między sobą nie tylko drużyny, ale i zawodnicy- o Koronę Króla Strzelców. Statystyki poprzednich Mistrzostw Świata pokazują, że nie trzeba wcale strzelić tak dużo bramek, aby zostać najlepszym.

Król strzelców MŚ 2018. Harry Kane powiększa przewagę [KLASYFIKACJA STRZELCÓW]

Kto zostanie Królem Strzelców Mundialu ?

W 2014, 6 bramek zdobył James Rodriguez, w 2010 po 5 trafień zanotowali Wesley Sneijder, Diego Forlan, David Villa i Thomas Muller, w 2006 Miroslav Klose Koronę zdobył dzięki sześciu golom.

Harry Kane w meczu Tunezja-AngliaHarry Kane w meczu Tunezja-Anglia THANASSIS STAVRAKIS/AP

Największą szansę na zdobycie tytułu ma zawodnik, którego drużyna zajdzie najwyżej w tabeli, bo będzie miał więcej szans zdobycia bramki.

Mundial - Wyniki

Najlepsi strzelcy na Mundialu w Rosji

Na obecnym etapie klasyfikacja wygląda następująco:

Harry Kane z pięcioma bramkami zdobytymi dla Anglii, w dwóch meczach, grając łącznie 153 minuty.
Romelu Lukaku (trzy mecze i 239 minut na boisku) i Cristiano Ronaldo (cztery mecze i 360 minut na boisku) z czterema bramkami na koncie.
Artem Dzyuba, Denis Cheryshev, Kylian Mbappe, Diego Costa, Edinson Cavani- każdy z trzema skutecznymi strzałami zdobytymi w czterech meczach.

Belgia - najskuteczniejsza drużyna.

Najskuteczniejszą drużyną- z największą ilością zdobytych bramek- jest Belgia, która podczas czterech rozegranych meczów zdobyła 12 bramek. Za nią jest drużyna Rosji z 9 skutecznymi strzałami, a następna Chorwacja z 8.