Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. BBC: Senegal apeluje o zmianę klasyfikacji fair play

Senegal odpadł w fazie grupowej mistrzostw świata przez klasyfikację fair play, a do 1/8 awansowała Japonia. Wszystko po kuriozalnej końcówce meczu z Polską. BBC informuje, że Senegal zaapelował o zmiany.

Ostatnie minuty meczu Japonia - Polska (0:1) w fazie grupowej mistrzostw świata były komentowane na całym świecie. Japonia doskonale wiedziała, że prowadzi z Senegalem w klasyfikacji fair play. 
Japończycy obawiali się zatem nie tylko utraty bramki, ale także ewentualnych żółtych kartek, dlatego długo podawali piłkę między sobą. Polska miała dobry wynik i nie kwapiła się do ataku i ostatnie minuty wyglądały kuriozalnie. 

Stracił na tym Senegal, któremu nie udało się wbić gola Kolumbii i pierwszy raz w historii o awansie do 1/8 finału decydowała klasyfikacja fair play. W tej o dwie żółte kartki lepsza była Japonia.

BBC informuje, że Senegal wysłał do FIFA dwa pisma w tej sprawie. - W przyszłości FIFA powinna karać drużynę grającą w taki sposób - mówi BBC rzecznik senegalskiej federacji Kara Thioune.

- FIFA przyjęła taki system, ale czy klasyfikacja fair play  rozwiązuje wszystkie problemy? Polska i Japonia nie poniosły konsekwencji. Powinny istnieć jakieś możliwości karania. BBC pisze również, że pismo miało dotyczyć haniebnych zdaniem Senegalczyków słów trenera Japonii Akiry Nishino, który na konferencji przyznał, że kazał swoim piłkarzom grać na utrzymanie wyniku. 

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (90)
Mistrzostwa świata 2018. BBC: Senegal apeluje o zmianę klasyfikacji fair play
Zaloguj się
 • bot23

  Oceniono 25 razy 13

  Prawda jest taka, że Senegalczycy nie zasłużyli na wyjście z grupy. To my z nimi przegraliśmy, a nie oni z nami wygrali. Gdyby ten mecz był normalny, a nasi nie zagrali jakby mieli 10 kg na plecach, to mimo że są bez formy, zapewne byłby remis. Senegal wykorzystał limit szczęścia na cały mundial, co dobitnie pokazały mecze w trzeciej kolejce.

 • mydeer

  Oceniono 9 razy 9

  Trochę takie pokrzykiwanie na zasadzie "może uda się coś ugrać". Gra na czas nie pojawiła się w piłce nożnej wczoraj. Nigdy to nie jest atrakcyjne dla oka ale jest to jak najbardziej dopuszczalna taktyka, związana z pewnym ryzykiem. Nie bardzo widzę, jak można by było stworzyć obiektywne kryteria karania za to.

 • boromir195419

  Oceniono 15 razy 9

  Gra się o awans w najlepszy dogodny sposób . Dla mnie sprawa jasna . Japonia bała się zaatakować bo Polska ''złapała ''rytm '' i prędzej zdobylibyśmy bramkę z kontry niż oni by nam strzelili a my po ''plamie '' też nie chcieliśmy stracić przypadkowego gola . Mógł Senegal strzelić bramkę Kolumbii i nie było by płaczu .

 • iarna

  Oceniono 12 razy 8

  Nie rozumiem uporczywego pie4dolenia na temat tego meczu w kontekście pojęcia "skandal".
  Atakowanie w piłce nie jest obowiązkowe. Rzucanie się na przeciwnika kiedy sie prowadzi w meczu i do końca zostało kilka minut również nie jest obowiązkowe. Jeśli kontekstem jest wynik w drugim meczu, w którym jakiś zapłakany frajer ma wynik, który go eliminuje, to jest to sprawa frajera. Trzeba było grac lepiej i strzelać bramki, a nie się oglądać na innych. Niech się pan Senegal tego nauczy.
  Zakładam się o worek złota że gdyby na miejjscu Senegalu była Polska, to miliony netowych juzerów, włącznie z "redaktorami" portali pisaliby że jesteśmy zabeczanymi nieudacznikami, którzy dali doopy. A tamte dwie druzżny określonoby jako zimnokrwistych zawodowców, którzy wykorzystali swoją szansę.

 • pater66

  Oceniono 9 razy 7

  proszę przypomnieć sobie ostatnie 10 minut meczu Polska - Senegal jak to Senegalczycy po straconej bramce grali na czas. Ich bramkarz wykopywał piłkę przez minutę. Z tych doliczonych 5 minut gry może było przez 1 minutę. Wtedy tez sędzia mógł ich karać żółtymi kartkami. Ale wtedy to Senegalczycy wygrywali...

 • mercx

  Oceniono 8 razy 6

  Wprowadzą przepis każący atakować druzynie która prowadzi ?? Hehe chciałbym to zobaczyć ...

 • bardoso

  Oceniono 7 razy 5

  Oczywiście, że powinni zmienić klasyfikację fair play, zaraz po tym jak Błaszczykowski powtórzy karnego z Portugalią...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 7 razy 5

  Nie ma doskonałych systemów. W każdym są jakieś luki i zawsze znajdzie się ktoś kto je cwaniacko będzie wykorzystywał. Nasi mieli wywalone, Japonia miała awans i stąd te 10 minut antyfutbolu, który na zawsze zatorze się na czarnych kartach historii mundialu.

 • stach_79

  Oceniono 4 razy 4

  Slabej baletnicy przeszkadza nawet rabek u spódnicy! Senegal wiedzial co moze go czekac dlaczego wiec nie gral lepiej w meczach z Japonia, Polska i Kolumbia??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX