Mundial 2018. Meksyk - Szwecja. Szwecja ograła Meksyk, ale obie drużyny awansowały dalej!

W środowym meczu grupy F Szwedzi wygrali z Meksykiem 3:0. A, że Niemcy przegrali 0:2 z Koreą Południową, to zarówno Skandynawowie jak i Meksykanie cieszą się z awansu do 1/8 finału.

Reprezentacja Meksyku przystąpiła do spotkania ze Szwecją po dwóch wygranych (1:0 z Niemcami i 2:1 z Koreą Południową). Natomiast Skandynawowie również poradzili sobie z Koreą (1:0), ale z mistrzami świata przegrali 1:2, po straconym golu w ostatniej minucie meczu.

W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji. Strzelanie rozpoczęło się po przerwie. W 50. minucie Ochoę z najbliższej odległości pokonał Augustinsson. Dwanaście minut później było już 2:0, a Granqvist perfekcyjnie wykonał rzut karny.

Szwedzi wyglądali na nienasyconych dwubramkowym prowadzeniem i wciąż atakowali. Na kwadrans do końca meczu - po jednej z wrzutek w pole karne - Velazquez tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę własnej bramki.