Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. Nie będzie zawieszenia Granita Xhaki i Xherdana Shaqiriego. Będą kary finansowe

Wbrew pierwotnym informacjom zagranicznych mediów, Granit Xhaka i Xerdan Shaqiri nie zostaną zawieszeni na kolejne mecze w reprezentacji Szwajcarii. Zamiast tego otrzymają kary finansowe. Ma to związek z gestami, które pokazywali po golach strzelanych w meczu z Serbią (2:1).

Przypomnijmy, że Granit Xhaka i Xherdan Shaqiri po strzelonych golach w meczu pokazali gest dwugłowego orła, symbol Albanii, z którą obaj są silnie związani. W meczu z Serbią taki gest mógł być odebrany jako prowokacja polityczna, bo stosunki między tymi państwami są bardzo napięte.

Gesty piłkarzy (które wykonywał także Stephan Lichsteiner, zostały uznane za prowokację polityczną, ponieważ stosunki na linii Serbia - Albania od czasów wojny w Kosowie są wyjątkowo napięte, a o ten region wojują od setek lat. Albania popiera niepodległość Kosowa, a Serbowie uznają je za nielegalne. Początkowo zawodnicy mieli zostać zawieszeni na przynajmniej dwa mecze międzynarodowe, co oznaczałoby ich absencję w ostatnim meczu grupowym MŚ, a także, w przypadku awansu, w spotkaniu 1/8 finału.

Ostatecznie FIFA zdecydowała się na łagodniejsze potraktowanie reprezentantów Szwajcarii, nakładając na nich kary finansowe. Xhaka i Shaqiri mają zapłacić po 10 tys. franków szwajcarskich, a Lichsteiner 5 tys..

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (49)
Mistrzostwa świata 2018. Nie będzie zawieszenia Granita Xhaki i Xherdana Shaqiriego. Będą kary finansowe
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 42 razy 16

  czyli innymi słowy FIFA napisała na kolanie, w naprędce nowy punkt regulaminu, który mówi "nie można mieszać polityki z futbolem pod groźbą wykluczenia, no chyba, że sprawa dotyczy prowokowania serbów, to wtedy można, za drobną opłatą".

 • slabe

  Oceniono 6 razy 4

  Całe Bałkany to kupa gówna. Po rozpadzie Jugosławii, okazało się, że to zlepek nacjonalistów i nazistów, doszło do ludobójstwa itp.

 • devojce

  Oceniono 2 razy 2

  Jak tacy patrioci albańscy to czemu nie grają dla Albanii?

 • az555

  Oceniono 1 raz 1

  musli z Kosowa słowiańskich podludzi (Serbów) nawracali na hitleryzm przy pomocy gwoździ wbijanych w głowę.Nawet ss-mani byli zniesmaczeni

 • policzna

  Oceniono 5 razy 1

  Cóż, pokazali jacy z nich Szwajcarzy...

 • piotrus.zibi

  Oceniono 5 razy 1

  Za uprawianie polityki na boisku powinno być usuwanie z turniejów A nie jakieś śmieszne kary po 1000 euro..... to jakieś jaja

 • bolekbud

  Oceniono 7 razy 1

  A za wywalanie jezora, tyz??

 • todeskult

  Oceniono 2 razy 0

  No tak ,jakby ich zawiesili to zaraz by się podniósł ryk użytecznych idiotów pod samo niebo że "rasiści" :V

 • vicenteolivio

  Oceniono 2 razy 0

  W nagłówku piszecie: FIFA zawiesiła piłkarzy", wchodzę i... "FIFA zrezygnowała z zawieszenia piłkarzy"... Idźcie wy - pismaki - się leczyć... Jesteście gorsi w sztuce dziennikarskiej, niż nasi piłkarze w kopaniu futbolówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX