Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Urugwaj - Rosja. Weryfikacja gospodarzy mundialu. Urugwaj wygrał grupę

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 w ostatnim meczu grupy A na piłkarskich mistrzostwach świata. Drużyna Oscara Tabareza wygrała rywalizację w grupie.

Przed ostatnią kolejką wiadomo było, że obie reprezentacje na pewno zagrają w 1/8 finału. Poniedziałkowe spotkanie Urugwaju z Rosją miało jedynie zdecydować o tym, kto z grupy A wyjdzie z pierwszego, a kto z drugiego miejsca. Gospodarzom mundialu do pierwszej pozycji wystarczał remis.

Ale na niego nie było szans, a spotkanie mocno zweryfikowało Rosjan, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach pokonali Arabię Saudyjską (5:0) oraz Egipt (3:1).

Już w 10. minucie bramkę dla Urugwaju zdobył Luis Suarez. Napastnik FC Barcelony pokonał Igora Akinfiejewa bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. 13 minut później było już 2:0. Z dystansu uderzał Diego Laxalt, piłka po drodze odbiła się jeszcze od Denisa Czeryszewa, któremu to zapisano trafienie samobójcze.

Na tym złe rzeczy dla Rosjan się jednak nie skończyły. W 36. minucie z boiska wyleciał Igor Smolnikow, który obejrzał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. W ostatnich sekundach wynik meczu ustalił Edinson Cavani. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzale Diego Godina i interwencji Akinfiejewa, napastnik PSG wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Grupę A z dziewięcioma punktami wygrał Urugwaj, z sześcioma "oczkami" drugie miejsce zajęła Rosja i to one zagrają w 1/8 finału. Ich rywalami będą zespoły z grupy B, w której rozstrzygnięcia zapadną w poniedziałkowy wieczór. O godz. 20.00 Hiszpania zagra z Marokiem, a Portugalia z Iranem.