Sport.pl

Mundial 2018. Niemcy - Szwecja. Szwedzi oburzeni na zachowanie Niemców po wygranej w ostatnich minutach. "Tak nie można"

Trener reprezentacji Szwecji jest oburzony zachowaniem Niemców zaraz golu Toniego Kroosa w 95. minucie.

W 95. minucie meczu Niemcy - Szwecja Toni Kroos zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, która dała obrońcom tytułu komplet punktów i przedłużyła ich nadzieję na grę w fazie pucharowej. 

Po golu na 2:1 radości Niemców nie było końca. Zdaniem selekcjonera reprezentacji Szwecji nie cieszyli się oni właściwie i swoim zachowaniem prowokowali Skandynawów.

- Niektórzy z niemieckich piłkarzy zachowywali się niewłaściwie. Biegli w naszym kierunku i gestykulowali. Tak nie można. Trzeba pozwolić przeciwnikowi w spokoju przeżyć porażkę. Walczyliśmy przez 90 minut na boisku i należy podać sobie rękę, a nie tak się zachowywać - powiedział trener Szwedów, Janne Andersson na pomeczowej konferencji, cytowany przez "Dziennik Bałtycki"

- To było obrzydliwe zachowanie - stwierdził jeszcze dosadniej Emil Forsberg.

Po tej bramce Niemcy oraz Szwedzi mają po 3 punkty w tabeli grupy F. Kwestie awansu rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Najnowsze informacje

  Komentarze (142)
  Mundial 2018. Niemcy - Szwecja. Szwedzi oburzeni zachowaniem Niemców po wygranej w ostatnich minutach
  Zaloguj się
  • fryderykus

   Oceniono 35 razy 23

   mentalnie tylko 1 drużyna jest w stanie podnieść się z kolan w takiej sytuacji...zazdroszczę Niemcom ich siły psychicznej

  • lech2011

   Oceniono 19 razy 19

   "Szwedzi obudzeni zachowaniem Niemców"

   Każdy by się obudził...

  • mvoda

   Oceniono 26 razy 14

   Powinni z pokorą przeprosić i wypłacić reparacje. Mularczyk z Pawłowicz unieważnią wynik i podliczą ile Loew i Rummenige powinni przelać na szwedzkie konta żeby ci ostatni się już nie dąsali.

  • sidamo

   Oceniono 15 razy 13

   Dac sobie strzelic bramke w ostatniej minucie grajac w przewadze to jest dopiero wyzszy level...

  • leoleo

   Oceniono 26 razy 12

   po tym jak szwed "przypadkowo" skasował rudego łamiąc mu kopniakiem nos niemcy i tak zachowali się kulturalnie

  • t_uptus

   Oceniono 10 razy 10

   Coś mi się wydaje. że prowokacje w stosunku do Niemców nie były przed meczem obrzydliwe. Bo próba wręczenia biletu powrotnego jednemu z pilkarzy niemieckich była oczywiście szczytem elegancji....Ach ta szwedzka obłuda.

  • ms_embee

   Oceniono 11 razy 9

   A jak szwedzki dziennikarz Niemcom ma treningu prezentował bilet powrotny do domu, to był w porządku? No, ale Niemcy przeprosili, że się za mocno cieszyli... kulturalnie. Warto o tym też napisać.

  • adam3407

   Oceniono 11 razy 9

   Pilkarze to tepi kopacze dmuchanego balona a nie eksperci od savoir vivre. Skad zaskoczenie i oburzenie

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX