Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. O awansie Hiszpanii i Portugalii zadecydować może losowanie

Na mundialu w Rosji może dojść do nietypowego zdarzenia. O awansie Hiszpanii lub Portugalii do fazy pucharowej turnieju może zadecydować losowanie.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Hiszpania i Portugalia, w których bezpośrednim pojedynku padł remis 3:3, mają po cztery punkty na koncie i identyczny bilans bramkowy. Jeśli po poniedziałkowych meczach obu zespołów - Hiszpanii z Marokiem i Portugalii z Iranem - sytuacja nie ulegnie zmianie, o wyjściu z grupy lub kolejności miejsc 1-2 zadecyduje ranking fair play albo, jeśli liczba kar indywidualnych będzie taka sama, losowanie.

Porażka obu zespołów takim samym wynikiem oznacza, że zajmą 2. miejsce w grupie ex aequo, a jeden pożegna się z rozgrywkami po skorzystaniu z wymienionych wyżej rozwiązań. W przypadku remisów lub zwycięstw takimi samymi rezultatami awansują zarówno Portugalczycy, jak i Hiszpanie, ale ranking fair play lub losowanie rozstrzygną, kto wyjdzie z grupy z 1. lokaty, a kto z 2.

Po dwóch meczach ranking fair play jest korzystniejszy dla Hiszpanów, którzy obejrzeli jedną żółtą kartkę. Portugalczycy karani w ten sposób byli dwukrotnie.

Przed ostatnią serią gier w Hiszpanie są na 1. miejscu (4 pkt), Portugalia jest druga (4 pkt), Iran trzeci (3 pkt), a Maroko czwarte (0 pkt).

Zapisz się na newsletter Sport.pl

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (9)
Mistrzostwa świata 2018. O awansie Hiszpanii i Portugalii zadecydować może losowanie
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli Iran będzie bronił tak jak przeciwko Hiszpani i wyprowadzi jedną kontrę to Portugalia jedzie do domu. Cristiano już zaczął błaznować po pierwszym golu z Maroko, a nie było potem już tak różowo. Jeśli wyjdzie z takim nastawieniem na Persów może się przeliczyć

 • tw52

  0

  Chyba to Hiszpania ma więcej kartek.?

 • sob_mar

  Oceniono 4 razy 0

  Niech Portugalia się martwi o mecz z Iranem, bo jeszcze go przegra. Hiszpania z Marokiem powinna sobie spokojnie poradzić, bo i z Portugalią i z Iranem była zespołem o klasę lepszym. Tylko muszą przestać chcieć wchodzić z piłką do bramki :)

 • pablovsky44

  Oceniono 5 razy -3

  Portugalia ma Ronaldo, ten fenomen nie pozwoli na blamaż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX