Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Nigeria - Islandia 2:0. Dwa gole Musy, Argentyna wciąż w grze o awans

W meczu Nigeria - Islandia padł wynik korzystny dla Argentyny, która wciąż może awansować do 1/8 finału MŚ 2018. Nigeryjczycy zwyciężyli 2:0, oba gole strzelił Ahmed Musa.

Mecz rozpędził się w drugiej połowie, bo w pierwszej nie zobaczyliśmy ani jednego strzału na bramkę w wykonaniu Nigeryjczyków, a Islandia strzelała dwukrotnie, ale niegroźnie. Po przerwie tempo gry zaczęli podkręcać  Nigeryjczycy. W 49. minucie rewelacyjną kontrę napędził Moses, który wypatrzył Musę, ten przyjął piłkę i huknął nie do obrony.

W 75. minucie Musa strzelił drugiego gola. Tym razem świetnie wypatrzył go Omeruo, a Musa minął w polu karnym jednego z obrońców, potem bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

W 80. minucie Islandczycy mieli szansę na gola. W polu karnym faulował Ebuehi, sędzia po analizie VAR wskazał na 11. metr, ale Gylfi Sigurdsson fatalnie przestrzelił rzut karny.

Nigeria wygrała "dla" Argentyny

Zwycięstwo Nigerii z Islandią jest korzystne dla Argentyny, która zaczęła MŚ w Rosji od remisu 1:1 z Islandią oraz porażki 0:3 z Chorwacją i zajmuje ostatnie miejsce w grupie D. Prowadzą Chorwaci, którzy mają sześć punktów, druga jest Nigeria z trzema, a trzecia Islandia, która tak jak Argentyna ma punkt, ale lepszy bilans bramek.

W ostatniej kolejce Argentyna gra z Nigerią, a Chorwacja z Islandią. Argentyna, żeby wyjść z grupy, będzie musiała we wtorek wygrać i liczyć na to, że w drugim meczu padnie korzystny wynik.