Mistrzostwa świata 2018. Minuta ciszy dla argentyńskiego futbolu

Czwartkowa porażka Argentyny z Chorwacją 0:3 jest szeroko komentowana na całym świecie, ale co logiczne, blamaż Albicelestes na mundialu najmocniej przeżywają sami Argentyńczycy. W studio telewizji TyC Sports zaraz po zakończeniu meczu postanowiono "uczcić" występ piłkarzy minutą ciszy.

Do momentu stracenia pierwszej bramki Argentyna prezentowała się poprawnie. Po sprezentowanym w drugiej połowie przez bramkarza Willy'ego Caballero golu gra podopiecznych Jorge Sampaoliego zupełnie się jednak posypała.

Wysoka porażka z Chorwatami oraz remis w pierwszej kolejce z Islandią praktycznie przekreślają szanse Argentyńczyków na awans do fazy pucharowej rozgrywek. By wyjść z grupy, nie tylko muszą pokonać wysoko w ostatniej serii gier Nigerię, ale liczyć też na to, że Islandczycy pogubią punkty w dwóch spotkaniach, jakie mają jeszcze do rozegrania.

Beznadziejną grę i sytuację zespołu wymownie minutą ciszy podsumowali dziennikarze argentyńskiej telewizji TyC Sports.