Sport.pl

MŚ 2018. Kolumbijski kibic stracił pracę. Na mecz z Japonią wniósł alkohol w lornetce

Ponieważ do meczu z Polską pozostało kilka dni, kolumbijskie media żyją historią swojego kibica. Niejaki Luiz Felipe Gomez chciał być sprytny i przemycił na stadion alkohol. Zakazany trunek wlał do lornetki i pochwalił się wyczynem w internecie. Dobrze na tym nie wyszedł, chociaż po jego publikacji podniósł się temat dotyczący bezpieczeństwa na mundialu.

To miało być raczej wesołe nagranie grupy kibiców, która 19 czerwca udała się na pierwszy mecz Kolumbii na mistrzostwach świata. W Sarańsku ich drużyna grała z Japonią. Na filmie widać jak znajdujący się na trybunach fani odkręcają okular lornetki, a do nakrętki wlewają płyn, ciesząc się , że udało im się wejść na stadion z trunkiem. Jest też kilka komentarzy co do poziomu zabezpieczenia meczów.

Teoretycznie przed wejściem na stadion każdy kibic jest przeszukiwany. Większe bagaże czy sprzęt przejeżdża przez maszyną prześwietlającą. Ochroniarze zawsze sprawdzają czy  wnoszone urządzenia to nie atrapy (proszą o włączenie telefonów, komputerów itp.) Jednak zabronionego na stadionach alkoholu nie udało się wykryć.

Filmu zamieszczony w sieci jednych rozbawił innych zdenerwował. Zobaczył go m.in. pracodawca jednej ze znajdujących się na nim osób. Okazało się, że to jego bohater jest pracownikiem państwowych linii lotniczych. Avianca Holdings wydała oświadczenie, że prezentowane tam zachowanie jest „sprzeczne z zasadami i wartościami firmy” i „naruszyło prawo i regulacje obowiązujące na MŚ”. Dodało też informację o zwolnieniu pana Gomeza z pracy.

Zareagowało też Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które potępiło nagranie. „Zachęcamy obywateli, którzy noszą koszulkę „La Tricolor” i reprezentują cały kraj do promowania szacunku i naszej kultury” – czytamy.

Weseli kibice mogą liczyć się z kolejnymi konsekwencjami. Jeśli będą chcieli iść na kolejne mecze MŚ. Kolumbijskie władze w porozumieniu z Rosyjskimi analizują ich zawieszenie i odebranie kart kibica.

Kolumbia w swoim drugim meczu mundialu zagra 24 czerwca z Polską w Kazaniu. Mecz z Japończykami przegrała 1:2.

 
Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (27)
MŚ 2018. Kolumbijski kibic stracił pracę. Na mecz z Japonią wniósł alkohol w lornetce
Zaloguj się
 • toja20

  Oceniono 8 razy 6

  A jakim sposobem można mu udowodnić że tam był alkohol? To tak samo jak zrobić skęta z tytoniu i paląc udawać, ze to zioło. Raczej przed każdym sądem wygra sprawe o przywrócenie do pracy. No może nie przed każdym polskim, bo wiadomo, Ziobro, Przyłębska i inni.....

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 6 razy 4

  Lornetę wniósł, a czemu bez meduzy?

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 5 razy 3

  Nie licząc alkoholu, facet nasrał sobie w życiorys za jedyne 12 dolców (tyle kosztuje taka butelka). Niezły wynik.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo pracodawca - głupków trzeba uczyć zasad.....

 • G C

  Oceniono 1 raz 1

  "Kolumbijski piłkarz pokazał, jak przeszmuglował na trybuny w Rosji alkohol. Drogo go to kosztowało"...Ciekawe jak zareaguje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kolumbii i kto tym razem straci pracę.

 • Paulo Garcia

  Oceniono 1 raz 1

  Wyjdziemy z grupy !
  Pokonamy Kolumbię bez problemu !!
  Reprezentacja Polski jest TheBest!!!

 • mazen17

  Oceniono 3 razy 1

  To chyba potomek krajowych.

 • Kuba x44

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe co na to kolumbijski sąd pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX