Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Mohamed Salah wyjedzie wcześniej z mundialu?

Egipski dziennikarz Karim Zidane informuje o konflikcie Mohameda Salaha z prezesem Egipskiej Federacji Piłkarskiej (EFA).

Egipt po porażkach z Urugwajem (0:1) oraz Rosją (1:3) stracił matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata. Przed ostatnim meczem z Arabią Saudyjską ujawnił się konflikt pomiędzy największą gwiazdą tamtejszej reprezentacji, Mohamedem Salahem oraz prezesem egipskiego związku piłki nożnej, Hanym Abo Ridą.

Gwiazda Liverpoolu zarzuca, że przygotowania drużyny do turnieju stały na niesatysfakcjonującym poziomie, które dodatkowo były przerywane setkami spotkań z biznesmenami, artystami i innymi gwiazdami showbiznesu.

Działacze poprosili, aby Salah zmienił ton swojej wypowiedzi, po czym najlepszy zawodnik egipskiej drużyny zamknął się w pokoju i nie było z nim kontaktu przez kilka godzin.

Kilka godzin po pojawieniu się informacji o konflikcie zawodnik skomentował doniesienia za pośrednictwem Twittera. - Wszyscy w drużynie jesteśmy jednością. Nie ma różnic między nami - napisał Salah.

Problemem tego wpisu jest to, że nie uspokaja fanów egipskiej drużyny, w obliczu doniesień tamtejszych mediów. Zdaniem prasy Salah może nie zagrać w poniedziałkowym meczu z Arabią Saudyjską. Co więcej piłkarz Liverpoolu mógłby wcześniej niż cały zespół wyjechać ze zgrupowania w Groznym.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się konflikty na linii Salah-działacze EFA. W kwietniu tego roku na samolocie reprezentacji pojawił się m.in. portret piłkarza Liverpoolu, a obok niego było logo jednego ze sponsorów reprezentacji, lokalnego operatora komórkowego. Problem w tym, że sam zawodnik miał podpisaną osobistą umowę z bezpośrednim konkurentem firmy.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (25)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Mohamed Salah wyjedzie wcześniej z mundialu?
Zaloguj się
 • hopsiupbeccc

  Oceniono 14 razy 4

  Przecież nasze "gwiazdy" robiły dokładnie to samo i widzimy rezultaty. Salah to jest profesjonalista i nie musi latać helikopterem na treningi, czy udzielać setek wywiadów przed najważniejszą imprezą reprezentacji

 • zawsze888

  Oceniono 4 razy 2

  ......" że przygotowania drużyny do turnieju stały na niesatysfakcjonującym poziomie, które dodatkowo były przerywane setkami spotkań z biznesmenami, artystami i innymi gwiazdami showbiznesu".....to na pewno chodzi o druzyne Egiptu.....bo dotyczy to raczej naszych "orlow"....z pomada na wygolonych czuprynkach.....

 • polsilver100

  Oceniono 8 razy 2

  Ważne że kremy,torebki i inne ciulstwa reklamuje Lewandowska.Jak Polacy odpadną to Lewy pojedzie na zasłużony w końcu urlop i znów będziecie nas karmić fotkami brzucha albo stroju kąpielowego tych dam

 • aagaj

  Oceniono 1 raz 1

  Jak daleko taki turniej może doprowadzać do konfliktów, a nawet wojny między krajami !
  Toż to sport , a może niby sport !?,

 • kisssmyass

  Oceniono 1 raz 1

  piłka stała się bardzo lukratywnym biznesem i każdy kto może czerpie całymi garściami. Zresztą wszystkie dziedziny życia publicznego podlegają absolutnej komercjalizacji i władzy show-biznesu albo w ogóle mediów masowych. Jest na to jedn sposób. W czasie stanu wojennego popularne było wyrzucanie telewizorów na ulice. Ale wystarczy masowe obniżenie oglądalności takich cyrków!

 • polsilver100

  Oceniono 3 razy 1

  Prezes się wku...ł na rzeczową krytykę no bo przecieź Egipt przyjechał po tytuł a tu dwie porażki.Skądś to znamy,tylko że Boniek jeszcze nie głupieje

 • qudaq

  0

  Piękne. Czekamy na remake. Polska Egiptem Europy, Egipt Polską Afryki

 • mipi1951

  Oceniono 2 razy 0

  Skad my to znamy?. To jakby z naszej druzyny. Reklmy co dzien, wizyty u wisaźystow, i wystepy w TV.
  Troche zakrawa to na cyrk objazdowy, ktory wybral sie na wystepy pokazowe do Moskwy. Tylko ze narazie z wpadka.

 • maradona20

  Oceniono 1 raz -1

  Hamene, ham, yalla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX